Starszy specjalista ds. ryzyka rynkowego księgi handlowej

Cenimy różnorodność – dbamy o to, by nasze procesy były inkluzywne. Czerpiemy z szerokiego wachlarza cech, talentów i doświadczeń wszystkich osób w naszych zespołach. Jesteśmy zorganizowani – prowadzimy Fundację, która wspiera dzieci w młodzież w nauce matematyki i gramy razem z WOŚP! Tworzymy know how – w 2020 przeprowadziliśmy 150 warsztatów i szkoleń na uczelniach, dzieląc się wiedzą i inspirując do innowacji. Dajemy więcej możliwości – prawie 2500 pracowników jest z nami już ponad 10 lat. I zupełnie nas to nie dziwi. Wciąż znajdują nowe możliwości rozwoju i pracy w Grupie mBanku. Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: Obecnie do naszego zespołu poszukujemy kandydata na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Opracowywanie i rozwój metodologii pomiaru ryzyka rynkowego księgi handlowej, w tym na potrzeby kalkulacji wymogów kapitałowych na ryzyko rynkowe (FRTB):
  • Kalkulacja wrażliwości instrumentów finansowych
  • Identyfikacja instrumentów posiadających ekspozycję na ryzyko rezydualne
  • Analiza wpływu nowych regulacji i optymalizacja wymogów kapitałowych
  • Analiza portfela transakcji na księdze handlowej w celu identyfikacji wzorców, trendów i potencjalnych zagrożeń. Wiąże się to z pracą z dużymi zbiorami danych i wykorzystaniem narzędzi analitycznych
  • Przygotowanie analiz i raportów w zakresie ryzyka rynkowego księgi handlowej, dla wewnętrznych interesariuszy i organów regulacyjnych (w tym z tyt. FRTB)
  • Wdrażanie metod wyceny instrumentów finansowych na potrzeby pomiaru ryzyka rynkowego księgi handlowej
  • Udział w projekcie budowy systemu ALM służącym do pomiaru ryzyka rynkowego oraz ryzyka stopy procentowej
  • Współpraca z traderami, menedżerami ryzyka i innymi interesariuszami w celu zrozumienia ich wymagań dotyczących analizy ryzyka i raportowania

Ta praca jest dla Ciebie, jeśli:

  • Masz min. 5 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu ryzykiem rynkowym, modelowaniu lub walidacji modeli ryzyka rynkowego
  • Masz wykształcenie wyższe w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, matematyki, statystyki, fizyki, itp.
  • Masz wiedzę z zakresu inżynierii finansowej, znajomość konstrukcji i modeli wyceny instrumentów finansowych
  • Umiesz komunikować złożone wskaźniki ryzyka w jasny i zwięzły sposób
  • Umiesz programować, np w SQL, SAS, VBA, Python
  • Swobodnie komunikujesz się w j. angielskim
  • Lubisz uczyć się nowych rzeczy, a wyzwania zawodowe nie są Ci straszne
  • Mile widziana jest znajomość systemu OneSumX

Oferujemy:

  • Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Prywatna opieka medyczna
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów
  • Ubezpieczenie na życie
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Elastyczny czas pracy
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Brak dress code’u
  • Dodatkowe świadczenia socjalne
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Program rekomendacji
Pamiętaj aby w Twoim CV była poniższa zgoda!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U.  2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

    Zakończyliśmy rekrutację na to stanowisko.