Specjalista ds. oceny projektów inwestycyjnych

Praca w Centrum Inwestycji PAIH S.A. daje możliwość wpływania na gospodarczy obraz naszego kraju. Podczas codziennej współpracy z największymi światowymi i polskimi firmami, bezpośrednio odpowiadamy za dostarczanie im danych i argumentów zachęcających do nowych inwestycji w Polsce. Od pierwszego dnia pracy zapewniamy ciekawe wyzwania, w pełnej wsparcia atmosferze oraz możliwość szybkiego rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku. Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Zadania, które będziesz realizować:

  • Współpraca z Klientami Agencji, w tym szczególnie podmiotami zagranicznymi zainteresowanymi inwestowaniem i rozwijaniem biznesu w Polsce
  • Realizowanie działań ukierunkowanych na promocję Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania
  • Informowanie Klientów/inwestorów o dostępnych formach zachęt inwestycyjnych w Polsce
  • Współpraca z partnerami PAIH w zakresie przygotowywania narzędzi wspierających inwestorów i ich działalność w Polsce
  • Ocena projektów inwestycyjnych
  • Opracowywanie i udzielanie inwestorom informacji: ekonomicznych, prawnych, sektorowych oraz innych danych analitycznych niezbędnych do podjęcia decyzji inwestycyjnej
  • Udział w działaniach promocyjnych w kraju i za granicą, ukierunkowanych na budowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania
  • Spotkania z firmami obecnymi w Polsce celem identyfikacji i ograniczania barier utrudniających dalszy rozwój działalności Klientów Agencji

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • Znajomość metod oceny projektów inwestycyjnych (w szczególności project finance)
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym zaawansowana znajomość MS Excel
  • Gotowość do wystąpień publicznych, również w języku obcym, rozwinięte umiejętności prezentacji
  • Umiejętność argumentowania i szybkiego pozyskiwania wiedzy w nowych obszarach, otwartość na zmianę
  • Gotowość do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku, wymagającym pracy nad kilkoma projektami w tym samym czasie
  • Wiedza na temat wybranych gałęzi sektora przemysłowego bądź usługowego w Polsce oraz na świecie (np. motoryzacja, lotnictwo, AGD, przetwórstwo spożywcze) będzie dodatkowym atutem
  • Wysokie umiejętności analityczne
  • Samodzielność w rozwiązywaniu problemów, wysokie umiejętności interpersonalne, łatwość nawiązywania kontaktów i budowania relacji
  • Gotowość do podróży służbowych (ok. 20% czasu pracy), zarówno krajowych jak i zagranicznych

Mile widziane:

  • Ukończone lub rozpoczęte kwalifikacje: CFA, Doradca Inwestycyjny, Makler Papierów Wartościowych, CIMA, ACCA lub inne
  • Doświadczenie w międzynarodowym środowisku biznesowym / akademickim

Oferujemy:

  • Współpracę z przedstawicielami środowisk biznesowych wysokiego szczebla z całego świata
  • Udział w ciekawych projektach oraz wspieranie inwestycji często zmieniających lokalny krajobraz gospodarczy
  • Możliwość pogłębienia wiedzy na temat różnych gałęzi biznesu

    Zakończyliśmy rekrutację na to stanowisko.