Jak przygotować się do egzaminu CIIA?

Licencja CIIA® to jedna z najbardziej uznanych certyfikacji w finansowym świecie. Do jej uzyskania trzeba jednak z sukcesem przejść przez ścieżkę egzaminacyjną.

W przypadku (między innymi) maklerów, doradców inwestycyjnych, czy certyfikowanych analityków inwestycyjnych (CAI) ścieżka ta składa się wyłącznie z jednego egzaminu finałowego. Pomimo że to według licznych opinii jeden z najbardziej praktycznych egzaminów w całym świecie finansów, to jednak wciąż wymaga trochę pracy i odpowiednich przygotowań.

Często otrzymywaliśmy pytania, jak najlepiej przygotować się do egzaminu CIIA. Uznaliśmy więc, że najlepszym źródłem do takich informacji będzie osoba, która uzyskała w swojej sesji egzaminacyjnej wynik wśród najlepszych 10% wszystkich zdających egzamin na świecie.

Takim sukcesem może pochwalić się Kamil Rogalski. Licencjonowany Makler Papierów Wartościowych, posiadacz tytułu CIIA, a od niedawna również Doradca Inwestycyjny. Kamil przeszedł więc bardzo podobną ścieżkę, co Michał Kaczor, z którym również ostatnio prowadziliśmy rozmowę na temat „Jak szybko uzyskać trzy finansowe certyfikaty„?

Jak widać zdobycie takiego egzaminacyjnego hat tricka, jak lubimy go nazywać w ZMID, jest realne i coraz więcej osób może się nim pochwalić.

Egzamin CIIA w porównaniu z egzaminem maklerskim, czy na Doradcę Inwestycyjnego ma jednak zupełnie inną charakterystykę i wymaga kompletnie innych przygotowań. Z Kamilem rozmawialiśmy o tym jak się do niego najlepiej przygotować.

Egzamin CIIA da się zdać!

Kamil Rogalski zdradził nam w rozmowie, jakie stosował podejście w swojej nauce, żeby osiągnąć, jak najlepszy wynik na egzaminie. W jego przypadku okazało się ono niezwykle skuteczne!

Z wywiadu, który możesz obejrzeć poniżej, dowiesz się:

  • Dlaczego Kamil zdecydował się w ogóle na egzamin CIIA?
  • Czy warto zdawać obie sesje CIIA tego samego dnia?
  • Czy otwarte pytania wymagają innego podejścia?
  • Jakie jest najlepsze podejście do nauki?
  • Jak pogodzić naukę z życiem codziennym?
  • Czy i jak CIIA pomaga w karierze zawodowej?
  • Jakich rad i wskazówek udzieliłby Kamil wszystkim, którzy chcą podążyć jego śladami.?

Licencja CIIA, jak się do niej przygotować i czy warto zdawać?

Droga, którą przeszedł Kamil, jest imponująca, ale naprawdę osiągalna! Coraz więcej naszych kursantów z sukcesem zalicza wszystkie trzy egzaminy i w krótkim czasie gigantycznie podnosi swoje zawodowe kwalifikacje.

Jeśli dziś zadajesz sobie pytanie, czy to wszystko jest w ogóle możliwe, to zapewniamy, że jak najbardziej tak! Nie ma więc na co czekać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *