Ekspert nadzoru wewnętrznego i compliance

Cenimy różnorodność – dbamy o to, by nasze procesy były inkluzywne. Czerpiemy z szerokiego wachlarza cech, talentów i doświadczeń wszystkich osób w naszych zespołach. Jesteśmy zorganizowani – prowadzimy Fundację, która wspiera dzieci w młodzież w nauce matematyki i gramy razem z WOŚP! Tworzymy know how – w 2020 przeprowadziliśmy 150 warsztatów i szkoleń na uczelniach, dzieląc się wiedzą i inspirując do innowacji. Dajemy więcej możliwości – prawie 2500 pracowników jest z nami już ponad 10 lat. I zupełnie nas to nie dziwi. Wciąż znajdują nowe możliwości rozwoju i pracy w Grupie mBanku. Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: Obecnie do naszego zespołu poszukujemy kandydata na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Prowadzenie kontroli wewnętrznych oraz wykonywanie mechanizmów kontrolnych/testowań w związku z prowadzoną przez Bank działalnością maklerską (w szczególności przepisy pakietu MIFID II/MIFIR)
  • Udział w tworzeniu planów kontroli i nadzorowanie procesu prowadzenia kontroli wewnętrznych w Biurze maklerskim
  • Udział w tworzeniu oceny ryzyka Compliance Biura maklerskiego wraz z programem monitorowania
  • Identyfikację, monitorowanie oraz raportowanie ryzyk regulacyjnych w ramach prowadzonych kontroli wewnętrznych
  • Nadzór nad terminowością oraz merytoryczna weryfikacja wykonywania zaleceń pokontrolnych przez jednostki kontrolowane
  • Przygotowywanie informacji zarządczej z zakresu compliance Biura maklerskiego
  • Współpraca i raportowanie do podmiotu dominującego Banku
  • Sporządzanie, opiniowanie lub weryfikowanie procedur wewnętrznych dot. działalności maklerskiej i przepisów z nią powiązanych, w szczególności z zakresu kontroli wewnętrznej
  • Bieżąca współpraca z jednostkami wewnętrznymi Biura maklerskiego
  • Aktywny udział w praktycznym wdrażaniu wymogów i wytycznych określanych przez przepisy prawa, organy nadzoru i jednostki mBanku, w szczególności z zakresu kontroli wewnętrznej

Ta praca jest dla Ciebie, jeśli:

  • Masz wykształcenie wyższe (preferowany kierunek prawo)
  • Masz minimum 3 lata doświadczenia w pracy w instytucji finansowej (preferowane firmy inwestycyjne lub działalność inwestycyjna w Banku na podstawie art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi) (warunek konieczny)
  • Masz doświadczenie w charakterze kontrolera lub audytora
  • Znasz regulacje rynku kapitałowego, w tym w szczególności dyrektywy MIFID II, Rozporządzenia UE 565/2016 oraz ustawy o obrocie instrumentami w zakresie prowadzenia działalności maklerskiej (warunek konieczny)
  • Twoja znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie pozwala na swobodną komunikacje (warunek konieczny)
  • Znasz otocze prawne regulujące działalność banku
  • Masz umiejętność analizy i interpretacji przepisów prawa/regulacji wewnętrznych
  • Cechuje Cię skrupulatność, dokładność i odpowiedzialność
  • Jesteś osobą nastawioną na rozwój i poszerzenie swojej wiedzy i kompetencji
  • Cechuje Cię samodzielność i inicjatywa w wykonywaniu powierzonych obowiązków
  • Mile widziane studia podyplomowe z zakresu compliance lub prawa rynku kapitałowego lub tytuł radcy prawnego/adwokata

Oferujemy:

  • Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Prywatna opieka medyczna
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów
  • Ubezpieczenie na życie
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Elastyczny czas pracy
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Brak dress code’u
  • Dodatkowe świadczenia socjalne
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Program rekomendacji

    Zakończyliśmy rekrutację na to stanowisko.