Analityk w Zespole Nadzoru Finansowego w Departamencie Firm Inwestycyjnych

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzoruje instytucje płatnicze i biura usług płatniczych, instytucje pieniądza elektronicznego, sektor kas spółdzielczych oraz pośredników kredytu hipotecznego i ich agentów. Do naszego zespołu poszukujemy kandydata na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Analiza sprawozdań finansowych i raportów przesyłanych przez domy maklerskie
  • Prowadzenie nadzoru ostrożnościowego nad domami maklerskimi
  • Ocena systemu zarządzania ryzykiem w domach maklerskich
  • Realizacja zadań w zakresie badania i oceny nadzorczej domów maklerskich
  • Analiza ekonomiczna wniosków podmiotów ubiegających się o zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej
  • Analiza sytuacji finansowej platform crowdfundingowych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w zakresie ekonomii, finansów, prawa lub ścisłe
  • Znajomość rachunkowości finansowej i analizy finansowej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 w mowie i piśmie
  • Biegła znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • Zdolność szybkiego uczenia się i chęć rozwoju
  • Samodzielność, zaangażowanie w pracę
  • Bardzo dobra organizacja pracy oraz rozwinięte umiejętności analityczne
  • Umiejętność pracy w zespole i skutecznej komunikacji

Mile widziane:

  • Praktyczna znajomość informatycznych narzędzi wspierających procesy przetwarzania danych, raportowania i business intelligence
  • Znajomość zasad prowadzenia działalności maklerskiej
  • Znajomość wymogów kapitałowych dla domów maklerskich
  • Doświadczenie zawodowe nabyte w instytucji rynku finansowego
  • Zainteresowanie rynkiem kapitałowym

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • Pracę hybrydową
  • Świetną atmosferę pracy
  • Zdobycie i wymianę doświadczeń w środowisku ekspertów
  • Dostęp do licznych szkoleń, dofinansowanie kosztów studiów, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie zajęć sportowych, kafeteryjny system benefitów, miejsce lub stojaki na rowery, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie wakacji dzieci, owoce, PPK 4%)
  • Pracę w atrakcyjnej lokalizacji
  • Nowoczesne, ergonomiczne miejsce pracy
  • Elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy pozwalający zachować work-life balance
Pamiętaj aby w Twoim CV była poniższa zgoda!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U.  2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Co się stanie po kliknięciu „APLIKUJ”?

Zostaniesz przeniesiony na oficjalną stronę rekrutacji UKNF, gdzie należy złożyć swoje CV.