Gazeta Giełdy „Parkiet” o perspektywach na finansowym rynku pracy

Myśląc o związaniu się z finansami, młode osoby, często zadają sobie pytanie, jak wygląda ten rynek pracy. Czy przypadkiem nie jest on zbytnio przesycony? Czy na pewno jest na nim praca?

W ostatnim artykule w Gazecie Giełdy Parkiet (całość dostępna na „Rynek kapitałowy wpadł w lukę pokoleniową„), Prezes ZMID – Paweł Cymcyk – podkreśla że na liczbę ofert pracy dla maklerów i doradców w ostatnim czasie nie można narzekać.

Praca dla finansistów na rynku jest i czeka, a może być jej jeszcze więcej. Firmy inwestycyjne wprost mówią, że mają problem ze znalezieniem osób do pracy, niż nadmiar pracowników. 

Pracy na rynku finansowym nie brakuje

Coraz częściej, firmy, które potrzebują zatrudnić osoby z licencją maklerską, czy licencją doradcy inwestycyjnego, oznaczają w swoich ogłoszeniach rekrutacyjnych, że wystarczy chęć podejścia do egzaminu lub odbywanie odpowiedniego kursu przygotowującego.

Trudno im się dziwić, bo na rynku po prostu brakuje wykwalifikowanych osób do pracy. Takie informacje docierają do nas praktycznie z każdego podsektora w branży, tj. niezależnie od tego, czy procesy rekrutacyjne prowadzą banki, domy maklerskie, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, czy inne firmy inwestycyjne.

W ZMID dokładamy wszelkich starań, żeby jak najlepiej przygotowywać kandydatów na finansowy rynek pracy.

Głównym problemem rynku kapitałowego stała się luka pokoleniowa, a Ty masz unikalną szansę, żeby ją wypełnić! 🙂

Czego potrzeba do pracy na rynku finansowym?

Za najważniejsze kompetencje do pracy na finansowym rynku uznaje się:

  • umiejętność pracy z innymi
  • odporność na stres
  • analityczne spojrzenie

Nie są one jednak niezbędne przy okazji każdej pracy. Kluczowa jest jednak chęć rozwijania się. Odnośnie tego zgodni są praktycznie wszyscy pracodawcy, z którymi mamy okazję współpracować w ramach Portalu Ofert Pracy.

Dlatego nie odkładaj nauki nowych rzeczy na potem. Czas robi swoje, a Ty? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *