Egzamin Maklera Rynków Finansowych ZMID

Egzamin Maklera Rynków Finansowych ZMID organizowany jest regularnie co najmniej cztery razy w roku. Dla każdego kandydata to świetny sprawdzian przed prawdziwym egzaminem na licencję Maklera Papierów Wartościowych, który organizuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Zakres tematyczny egzaminu odpowiada wszystkiemu, co poznają uczestnicy kursu maklerskiego ZMID, a sam egzamin jest świetnym zakończeniem kursu i sprawdzenia siebie.

Egzamin MRF składa się z 30 pytań jednokrotnego wyboru, z sześciu różnych działów tematycznych. Z każdego działu otrzymasz od minimum 4 do maksymalnie 6 pytań.

Działy tematyczne sprawdzane na egzaminie MRF

 • Matematyka finansowa
 • Instrumenty dłużne
 • Techniki notowań giełdowych
 • Instrumenty pochodne
 • Analiza portfelowa
 • Analiza wskaźnikowa i wycena

Czas na rozwiązanie egzaminu to 60 minut, co daje średnio dwie minuty na każde pytanie. To więcej niż na faktycznym egzaminie KNF, ale należy pamiętać, że podczas egzaminu MRF nie jest sprawdzana część prawna.

Podobnie jak na egzaminie maklerskim w KNF każde pytanie zawiera cztery różne warianty odpowiedzi i punktowane jest następująco:

 • dobra odpowiedź = 2 punkty
 • brak odpowiedzi = 0 punktów
 • zła odpowiedź = – 1 punkt (słownie minus jeden!)

Do zdania i uzyskania Certyfikatu Maklera Rynków Finansowych ZMID niezbędne jest uzyskanie co najmniej 36 punktów.

Przystąpienie do egzaminu jest możliwe dla każdego. Pierwsze podejście do Egzaminu MRF następujące bezpośrednio po edycji kursu, w której nasz kursant brał udział jest bezpłatne. Dla wszystkich pozostałych koszt podejścia do egzaminu wynosi 100 zł.

Terminy najbliższych Egzaminów realizowanych w formie online:
 • 9 marca 2024 r. (sobota) o godzinie 10.00;
 • 29 czerwca 2024 r. (sobota) o godzinie 10.00;
 • 28 września 2024 r. (sobota) o godzinie 10.00.

Jak wziąć udział w Egzaminie MRF?

Żeby przystąpić do egzaminu na Maklera Rynków Finansowych potrzebujesz konta na portalu Examino. Założenie konta w Examino do egzaminu MRF jest całkowicie bezpłatne.

UWAGA: Rejestracji na egzamin należy dokonać najpóźniej do 24 godziny przed Egzaminem.

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis, co powinieneś zrobić, żeby przystąpić do egzaminu MRF.

Jeśli NIE JESTEŚ kursantem ZMID lub BYŁEŚ Kursantem ZMID i chcesz wziąć udział w egzaminie MRF po raz kolejny, to zrealizuj poniższe kroki:

 1. Załóż konto na Examino lub jeśli już masz konto na Examino (np. będąc byłym uczestnikiem naszych kursów), to wystarczy, że zalogujesz się na stare konto używając dotychczasowych danych.
 2. Po zalogowaniu się na Examino, przejdź do Sklepu Examino. Znajdziesz go pod ikoną koszyka sklepowego w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Następnie wybierz do zakupu „Egzamin Wewnętrzny ZMID” i wybierz termin egzaminu, w którym chcesz się uczestniczyć.
 4. Po podaniu wszystkich danych dokonaj opłaty w wysokości 100 złotych.
 5. Gotowe, jesteś zapisany na egzamin! 🙂

Jeśli JESTEŚ  OBECNYM kursantem ZMID i pierwszy raz chcesz wziąć udział w egzaminie MRF, to w ramach kursu otrzymałeś jednorazowe podejście do egzaminu MRF przypisanego do Twojego Kursu. Termin Egzaminu MRF znajdziesz na swoim koncie na Portalu Kursanta ZMID.

Zwykle Egzamin MRF odbywa się w ciągu miesiąca od zakończenia zajęć. To domyślny termin Egzaminu MRF na który jesteś zapisany po rejestracji na Kurs.

Wystarczy, że założysz w Examino konto na maila którego podałeś nam w zgłoszeniu na kurs. Na ten sam adres mailowy otrzymasz z Examino link do egzaminu.

Jeśli JESTEŚ OBECNYM kursantem ZMID i pierwszy raz chcesz wziąć udział w egzaminie, ALE W DRUGIEJ EDYCJI Egzaminu po swoich zajęciach oraz nie wziąłeś udziału w Egzaminie MRF bezpośrednio po swoim Kursie, to przed zakończeniem swojego Kursu napisz maila na biuro@zmid.org.pl z informacją, że chcesz przystąpić do drugiego terminu Egzaminu MRF.

Otrzymasz od nas specjalny kod do rejestracji na Egzamin MRF, który automatycznie obniży opłatę rejestracyjną do dwóch złotych (2 zł). Zarejestruj się na Egzamin MRF tak jak to opisaliśmy w punkcie 1. Podając kod zapłacisz tylko 2 zł (to minimalna możliwa opłata w systemie).

Jeżeli JESTEŚ Kursantem Kursu Maklerskiego VOD (bez zajęć na żywo) to przed zakończeniem dostępu do swojego Kursu VOD napisz maila na biuro@zmid.org.pl z informacją, że chcesz przystąpić do Egzaminu MRF.

Analogicznie jak kandydaci z punktu 3 otrzymasz od nas specjalny kod do rejestracji na Egzamin MRF, który automatycznie obniży opłatę rejestracyjną do dwóch złotych (2 zł). Następnie zarejestruj się na Egzamin MRF tak jak to opisaliśmy w punkcie 1. Podając kod zapłacisz tylko 2 zł (to minimalna możliwa opłata w systemie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *