Starszy Konsultant w zespole Ryzyka Rynkowego

FSC Market Risk w PwC Polska to zespół specjalistów zajmujących się doradztwem skierowanym do sektora finansowego i dużych korporacji w Polsce oraz za granicą. Zajmujemy się analityką ryzyka, budową i walidacją modeli. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, w pracy korzystamy z gotowych narzędzi lub takich, które sami budujemy w Python lub R. Na co dzień pracujemy z modelami, wycenami oraz wspieramy klientów w zarządzaniu ryzykiem. Obecnie do naszego zespołu poszukujemy kandydata na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Realizowanie projektów z obszaru ryzyka rynkowego związanego z: modelami ryzyka rynkowego i płynności, wyceną instrumentów pochodnych, księgą handlową, księgą bankową oraz ALM, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i jakościowym,
  • Rozwój narzędzi do modelowania i pomiaru ryzyka z wykorzystaniem różnych technologii
  • Przygotowywanie raportów i prezentacji, wykonywanie szerokiego zakresu analiz i opracowywanie modeli finansowych
  • Wspieranie Menedżerów/Dyrektorów/Partnerów w przygotowywaniu ofert, identyfikowaniu i poszukiwaniu nowych możliwości rynkowych
  • Realizacja projektów zarówno w formie pracy indywidualnej jak i zespołowej
  • Budowanie i rozwijanie kompetencji pozostałych członków zespołu

Ta praca jest dla Ciebie, jeśli:

  • Masz około 1-2 lata (konsultant) lub 3 + (starszy konsultant) lat doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym, wycen instrumentów finansowych albo analizy danych
  • Biegle posługujesz się językiem angielskim
  • Masz wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i komunikacyjne
  • Swobodnie poruszasz się w programach takich jak Excel, SQL, R lub Python

Oferujemy:

  • Elastyczne warunki – hybrydowy model pracy, elastyczny początek dnia, workation, sabbatical leave
  • Rozwój i podnoszenie kwalifikacji – pełne wsparcie zespołu podczas procesu wdrożenia, mentoring, szkolenia, warsztaty, certyfikacja współ-/finansowana przez PwC oraz konwersacje z native speaker
  • Szeroki program medyczno-wellbeingowy – pakiet opieki medycznej (m.in. opieka stomatologiczna, swoboda leczenia, masaże, fizjoterapia), coaching, sesje mindfulness, wsparcie psychologiczne, edukacja poprzez dedykowane webinary i warsztaty, doradztwo finansowo-prawne
  • Możliwość stworzenia indywidualnego planu benefitowego (wybór m.in. lunch pass, pakiet ubezpieczenia, concierge, pakiet weterynaryjny dla pupila czy masaże) oraz dostęp do kafeterii – w środku m.in. vouchery, zniżki na urządzenia IT i zakup samochodu
  • 3 godziny płatnego urlopu w miesiącu na wolontariat
  • Dodatkowy dzień wolnego z okazji urodzin
  • A kiedy polubisz to miejsce tak, jak my, możesz polecić znajomych do PwC

Co się stanie po kliknięciu „APLIKUJ”?

Zostaniesz przeniesiony na oficjalną stronę rekrutacji PwC, gdzie należy złożyć swoje CV.