Jak wygląda praca maklera? Czy warto nim zostać?

Tytuł Maklera Papierów Wartościowych to od początku polskiego rynku finansowego prestiżowa licencja, która otwiera wiele drzwi do rozwoju kariery. Kiedyś każdy wiedział, czego się po niej spodziewać. Chcesz kupić lub sprzedać coś na giełdzie? Dzwonisz do swojego maklera.

Dziś taka maklera wygląda jednak zupełnie inaczej. Makler to bardziej analityk i doradca, a nie po prostu „przekaźnik”. Spora zmiana, ale na pewno taka, która daje więcej możliwości.

Wiele już było pogłosek o tym, że to zawód skazany na wymarcie, a tymczasem maklerzy mają się świetnie i daleko im do zniknięcia z rynku. Właściwie, ostatnie 3 lata to złoty czas dla domów maklerskich. Dlatego też coraz więcej młodych osób szuka w licencji maklerskiej przewagi na początku swojej kariery zawodowej. Studia to dziś zdecydowanie za mało, ale już studia, małe doświadczenie i licencja? Z takim trójpakiem nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem dziś pracy w branży.

Praca maklera w praktyce

Jak wygląda taka praca? Czego można się po niej spodziewać i co trzeba zrobić, żeby zostać maklerem? W rozmowie z Akademią Liderów Rynku Kapitałowego opowiada o tym Prezes ZMID – Paweł Cymcyk.

Z rozmowy, którą możesz obejrzeć poniżej, dowiesz się:

  • Na czym polega dziś praca maklera?
  • Jak zostać maklerem?
  • Jakie kierunki studiów pomagają zostać maklerem?
  • Gdzie można pracować jako makler?
  • Co daje największą satysfakcję w pracy maklera?
  • Jakie są zagrożenia dla pracy maklera? Czy zawód zniknie?
  • Co może zrobić student żeby przygotować się do pracy w finansach?

Jak wygląda praca maklera? Czy warto nim zostać?

Uzyskanie licencji Maklera Papierów Wartościowych nie należy do najłatwiejszych, ale po to właśnie jest ZMID. Od 30 lat prowadzimy specjalne zajęcia przygotowujące, dzięki którym już kilkaset osób uzyskało swoją licencję. Możesz korzystać z nich zarówno w formie stacjonarnej, online lub VOD.

Szczegóły znajdziesz na: https://zmid.org.pl/szkolenia/kurs-na-licencje-maklera-papierow-wartosciowych-forma-online-lub-stacjonarna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *