ZMID patronem 8 Fund Forum Analiz Online

Objęliśmy patronatem ósmą edycję Fund Forum Analiz Online, które odbędzie się już 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie!

To jedna z większych Konferencji w Polsce o tematyce finansowej i inwestycyjnej, w szczególności dotycząca inwestowania za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych. Agenda wydarzenia dostosowana jest do wszystkich doradców finansowych oraz osób zajmujących się dystrybucją produktów inwestycyjnych. Nie zabraknie tematów, które bezpośrednio związane są z przyszłością tej branży oraz prognoz rynkowych, takich jak: reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, a w końcu dynamiczny rozwój sektora FinTech.

Zagadnienia poruszane podczas 8 Fund Forum

PPKapitalna emerytura – czy rozwiąże problem?

To może być prawdziwa rewolucja w systemie emerytalnym. Pracownicze Plany Kapitałowe i nowe IKZE to szansa na wzrost zainteresowania Polaków tematyką inwestowania w fundusze. Zaproszeni eksperci podejmą próbę oceny założeń reformy emerytalnej i powiedzą jak ich zdaniem będzie funkcjonować system po jej wprowadzeniu. Przedstawią również swoje pomysły na pewną i dostatnią emeryturę.

Fundusz na całe życie – czy to możliwe?

Rynek funduszy cyklu życia w Polsce dopiero raczkuje. Wkrótce to się jednak zmieni. Produkty te staną się filarem pracowniczych planów kapitałowych, które będzie musiała utworzyć większość pracodawców. Jak sobie radzą tego typu produkty oraz czy mają szansę konkurować z tradycyjnymi funduszami?

#Fintech zmienia rzeczywistość – przywitaj się z robotem

Jedni twierdzą, że rozwój technologii blockchain przyniesie wzrost zaufania zwykłych ludzi do instytucji finansowych, inni wieszczą, że skończy się to katastrofą globalnych rynków. Podobnie jest w przypadku sztucznej inteligencji. Nie da się jednak ukryć, że zmiany w wielu dziedzinach życia, zwłaszcza finansów, nadchodzą wielkimi krokami. Jak za 10 lat będzie wyglądała bankowość i sprzedaż produktów inwestycyjnych? Czy klienci na tym zyskają? Z tymi pytaniami będą musieli zmierzyć się uczestnicy panelu.

MiFID II – ewolucja, rewolucja czy nieporozumienie?

Najważniejsza od lat zmiana dotycząca funkcjonowania rynków instrumentów finansowych staje się faktem. Już niedługo zacznie obowiązywać dyrektywa MiFID II. Zaproszeni eksperci podejmą dyskusję o tym jak wygląda proces jej wprowadzenia i jakie są pierwsze wnioski. Odpowiedzą również na pytanie jak zmieniła się codzienna praca doradców oferujących produkty inwestycyjne od momentu wejścia dyrektywy w życie i jaki wpływ może mieć na obsługę klientów.

Sektor technologiczny – czy możliwa jest powtórka z bańki internetowej?

Akcje największych globalnych spółek technologicznych wzbudzają wśród inwestorów sporo kontrowersji. Jedni uważają je za znacznie przewartościowane, inni sądzą, że ich wyceny są uzasadnione. Starając się odpowiedzieć na pytanie jak jest w istocie porównana zostanie obecna hossa na Wall Street do tej zakończonej pęknięciem bańki internetowej na początku XXI wieku. Z wygłoszonej prezentacji uczestnicy Fund Forum dowiedzą się czy rynkom grozi powtórka z historii oraz jakie są perspektywy dla globalnego rynku akcji w kontekście rozwoju sektora technologicznego.

Portfel inwestycyjny na 2018 r. – gdzie możesz zarobić najwięcej?

Zsynchronizowany wzrost gospodarczy, rosnąca inflacja i początek końca ery niskich stóp procentowych. Do tego ósmy rok hossy na amerykańskim rynku akcji i zagrożenia natury geopolitycznej – od tego wszystkiego inwestor może dostać zawrotu głowy. Zaproszeni eksperci z Polski i zagranicy postarają się pomóc odnaleźć w tym środowisku. Każdy z nich przedstawi swój proponowany portfel inwestycyjny na 2018 rok.

Po więcej informacji na temat 8 Fund Forum, pełną agendę oraz bilety zapraszamy na:
https://www.fundforum.pl/2018/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *