Upór przepisem na sukces? wystąpienie Anny Hejka na spotkaniu YES

Drugim z kolei gościem, który podczas wystąpień z cyklu YES (Your Empowering Success), podzielił się historią swojej kariery była Anna Hejka. Anna była prezesem i założycielką Heyka Capital Markets Group – pierwszego banku inwestycyjnego w Europie Centralnej. Pewnie dlatego została okrzyknięta legendarną bizneswoman oraz dla wielu stała się wzorem do naśladowania. Podczas swojego wystąpienia przedstawiła słuchaczom przełomy, które w największym stopniu ukształtowały jej karierę oraz odpowiedziała na pytanie jak można osiągnąć „niemożliwe”.

Albo będziecie szczęśliwi idąc ścieżką, którą ktoś wam naznaczył genetycznie, albo będziecie próbowali zrobić coś co inni oczekują, że zrobicie i to spowoduje, że będziecie nieszczęśliwi. Jak będziecie nieszczęśliwi, to będziecie niewydajni. Jak będziecie niewydajni, to będziecie tworzyli coś niskiej wartości. W związku z tym nie osiągniecie sukcesu.

Chyba każdy potrafi wyszczególnić w swoim życiu takie momenty, które silnie je ukierunkowały lub stanowiły swego rodzaju kamień milowy w dążeniu do celu. Anna jako pierwszy przełom podała to z jakimi predyspozycjami przyszła na świat. Jak sama mówiła, na jej pokładzie było wszystko, a zainteresowania obejmowały każdą dziedzinę. Dzięki temu oraz 100% wsparciu ze strony swojej rodziny, ukształtował się jej kierunek kariery oraz siła osobowości. Jak sama mówi, właśnie dzięki tej wierze rodziców w jej sukces, sama nigdy w niego nie zwątpiła. Kolejnym fundamentem okazało się odkrywanie różnorodności świata i ludzi oraz odmiennych perspektyw postrzegania rzeczywistości. Jednak prawdziwym przełomem okazał się moment, w którym Anna de facto straciła wszystko.

W 1981 r. w trakcie mojego pobytu w Hiszpanii w Polsce wprowadzono stan wojenny. […] Straciłam paszport, wizę, rodzinę… Straciłam mój kraj, moje wykształcenie, kulturę, język, dlatego, że w Hiszpanii to w ogóle nie było ważne. Dotknęłam kompletnego dna. I to dało mi niesamowitą moc.

Po tych wydarzeniach postanowiła kontynuować studia w Hiszpanii na jednej z najlepiej ocenianych szkół MBA. Mimo braku jakichkolwiek poświadczeń o wcześniejszej edukacji, Anna rozpoczęła naukę na IESE. Po pewnym czasie zamarzyła o spełnianiu się w bankowości inwestycyjnej. Tu nastąpił kolejny ważny moment w jej życiu – przeprowadzka do Stanów. Tam wielokrotnie próbowano ją zaszufladkować do typowych prac. Jednak Anna niestrudzenie „sięgała po gwiazdy” co okazało się jedyną skuteczną strategią. Dzięki temu pracowała w największych, amerykańskich bankach inwestycyjnych. Ostatnim wyszczególnionym przełomem było odrodzenie się Polski jako III Rzeczpospolitej. Wtedy Anna postanowiła wrócić do kraju, jednocześnie starając się przekonać amerykańskie instytucje do otwierania biur w Polsce.

Nie bójcie się problemów. Człowiek pozbawiony wszystkiego wie, że potem już nic go nie zestresuje w życiu.

Drugą część swojego wystąpienia Anna Hejka poświęciła odpowiedzi na pytanie – jak osiągnąć „niemożliwe”? Po pierwsze należy sobie uświadomić, że według słów Gandhiego nie ma zwycięstwa bez walki. A w trzeba być wytrwałym. Następnie Anna przedstawiła swoją formułę na sukces = WWW + WWW + WWW. Rozszyfrowując akronimy dowiadujemy się, że najważniejsze są: Wizja, Wolność, Wiara, Wytrwałość, Wiedza, Wartość, Współpraca, Wiarygodność oraz Władza.
Żeby w pełni zrozumieć słowa Anny Hejka oraz doświadczyć ich siły, zapraszamy do obejrzenia nagrania poniżej ? I pamiętajcie, że:

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.
Peter Drucker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *