Kariera w Finansach – Przedsiębiorca

Praca przedsiębiorcy wydaje się kusząca dla wielu osób. Perspektywa działania na własną rękę, bycia swoim szefem i wielkie zyski działają na wyobraźnię wielu. Niestety kariera przedsiębiorcy nie jest tak różowa jak mogłoby się wydawać. Najpierw pracujemy na pracowników, potem na urzędy, a gdzieś na szarym końcu łańcucha wypłat faktycznie pojawia się założyciel firmy. Do tego dochodzi spory stres, nierzadko przedłużające się godziny pracy i fundament każdej firmy – klienci.

Bez klientów nie ma biznesu. To klienci dostarczają pieniędzy aby móc opłacać pracowników. To oni zapewniają nam środki żebyśmy mogli prowadzić firmę. Bardzo ważne i niezwykle trudne jest aby odpowiednio poznać jego potrzeby, a następnie przekonać go do siebie. To jednak dopiero początek bo ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeszcze ważniejsze jest utrzymanie klienta. Mamy klientów, którzy są z nami od wielu lat bo widzą, że jakość tych usług i obsługi jest naprawdę wysoka.
~Paweł Fałkowski

Paweł Fałkowski w 2011 roku odszedł z firmy doradczej aby wspólnie z Partnerem rozwijać własny biznes. Po latach widać, że była to świetna decyzja bo ALTO Advisory współzałożone przez Pawła rozrosło się z 2 do… 50 pracowników. Cały ten proces trwał jednak sporo czasu i rozdzielony był na wiele etapów. Co w tej drodze do sukcesu było najtrudniejsze?

Było bardzo wiele trudnych etapów. Już sam początek, czyli w ogóle podjęcie decyzji o własnym biznesie było bardzo trudne. Im wyżej pracujemy w korporacji tym mocniej jesteśmy z nią związani i mamy na sobie tak naprawdę złote kajdanki. Odchodząc rezygnujemy z regularnego i często niemałego wynagrodzenia, które co miesiąc spływa na konto, a tak naprawdę jedyne co mamy przed sobą pewne to kilka – kilkanaście tysięcy złotych comiesięcznych kosztów.

Jak wygląda praca przedsiębiorcy?

Wiedzę i doświadczenie Pawła wykorzystaliśmy najlepiej jak to możliwe i przepytaliśmy go dokładnie na czym faktycznie polega praca przedsiębiorcy i wszystko co jest z nią związane. Z pełnego wywiadu dowiesz się między innymi:

  • Jak wygląda standardowy dzień pracy jako przedsiębiorca?
  • Na czym naprawdę polega ta praca?
  • Jakie są najważniejsze umiejętności potrzebne aby zostać przedsiębiorcą i jak je zdobyć?
  • Jak wygląda rozwój takiej kariery i na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Zobacz pełny wywiad z Pawłem Fałkowskim

Sądzisz, że dobrze nadajesz się do takiej pracy? Sprawdź czy nasz zespół rekrutacyjny prowadzi obecnie oferty na podobne stanowiska. Nawet jeśli nie znajdziesz dla siebie nic interesującego pamiętaj, że zawsze możesz zostawić swoje CV na przyszłość i zapomnieć o samodzielnym szukaniu pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *