Kariera w Finansach – Manager

Na rynku finansowym funkcjonują banki, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie oraz wiele innych instytucji, z których każdą tworzą ludzie potrzebujący odpowiedniego zarządzania. Praca managera to przede wszystkim praca z ludźmi. Większość dni to tak naprawdę sprowadza się do organizacji pracy zespołu w biurze. Przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji, kierowanie innych do odpowiednich zadań i rozdział prac to podstawowe obowiązki na tym stanowisku. Ciężko wyobrazić sobie na takiej pozycji kogoś zamkniętego w sobie i mającego trudności w łatwym nawiązywaniu kontaktów i zjednywaniu sobie innych.

To wszystko prawda. Od siebie dodałbym jednak, że w takim departamencie jak mój – obligacji korporacyjnych specyfika pracy w pewnym stopniu różni się od typowego dnia managera np. w firmie produkcyjnej, ale dzięki temu każdy dzień wygląda trochę inaczej. Poza zarządzaniem zespołem moim głównym zadaniem jest bowiem poszukiwanie i przekonywanie emitentów co do obligacji i późniejsze towarzyszenie im przy sprzedaży tych obligacji do inwestorów.
~Mateusz Mucha

Mateusz Mucha praktycznie podstaw stworzył cały dział obligacji korporacyjnych Domu Maklerskiego Navigator. W 2016 roku wygrał on w ogólnopolskim konkursie “Gwiazdy Rynku Finansowego” w kategorii “Manager”. Obecnie dalej rozwija całą Grupę Navigator. Przez prawie 10 lat w branży zdążył już przekonać się co jest naprawdę potrzebne do bycia dobrym managerem. Dobra samoorganizacja to absolutny priorytet, podobnie jak umiejętność budowania zespołu i dobierania do pracy ludzi lepszych od siebie.

Zostanie managerem to proces kilkustopniowy. Przede wszystkim ważne jest tu doświadczenie zdobyte poprzez pracę na innych stanowiskach. Ja zaczynałem jako analityk i myślę, że to jest dobra podstawa do zdobywania umiejętności. Studia to również wartościowych element, gdyż dają solidną podstawę. Warto pamiętać jednak, że praca ta jest dość nieregularna i brak jest normowanych godzin. Pracuje się falami – są okresu, w których jest więcej pracy, a są też okresy spokoju. Nic jednak nie daje takiej satysfakcji jak oglądanie później sukcesów i rozwoju spółki, która pozyskała finansowanie dzięki naszej pomocy z emisją obligacji.

Jak wygląda praca managera w Domu Maklerskim?

Wiedzę i doświadczenie Mateusza wykorzystaliśmy najlepiej jak to możliwe i przepytaliśmy go dokładnie na czym faktycznie polega praca managera w Domu Maklerskim i wszystko co jest z nią związane. Z pełnego wywiadu dowiesz się między innymi:

  • Jak wygląda standardowy dzień pracy na stanowisku managera w Domu Maklerskim?
  • Na czym naprawdę polega ta praca?
  • Jakie są najważniejsze umiejętności potrzebne w zawodzie managera i jak je zdobyć?
  • Które licencje finansowe są najbardziej cenione przez pracodawców?
  • Jak wygląda ścieżka kariery i na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Zobacz pełny wywiad z Mateuszem Muchą

Sądzisz, że dobrze nadajesz się do takiej pracy? Sprawdź czy nasz zespół rekrutacyjny prowadzi obecnie oferty na podobne stanowiska. Nawet jeśli nie znajdziesz dla siebie nic interesującego pamiętaj, że zawsze możesz zostawić swoje CV na przyszłość i zapomnieć o samodzielnym szukaniu pracy!

One Comment

  • AC pisze:

    nic nie wspomniano tu o wynagrodzeniu na jakie można liczyć (jest to jeden z punktów co niby można się dowiedzieć z wywiadu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *