Kariera w Finansach – Doradca Finansowy

Dobry doradca finansowy powinien działać jak lekarz. Powinien zweryfikować co dolega klientowi, jakie są jego potrzeby oraz z czego już korzysta, a następnie wydać odpowiednią “receptę”, która ma pomóc rozwiązać problemy pacjenta. Poza obszerną wiedzą o działaniu różnych produktów finansowych trzeba więc również umieć odpowiednio rozmawiać z innymi. Doradztwo finansowe to w pewnym stopniu zawód zaufania. Bardzo łatwo je stracić jeśli nie jest się w stosunku do klienta uczciwym i traci się z oczu to co najważniejsze, czyli jego satysfakcję.

Absolutnie najważniejszy w tej pracy jest kontakt z klientem, jednak wiedza finansowa również jest niezbędna. To, który element tego zawodu będzie komuś trudniej przyswoić zależy już od osobowości. Jeśli ktoś kocha ludzi i lubi się z nimi spotykać to ten element nie będzie stanowił problemu. Świetna znajomość wad i zalet produktów finansowych oczywiście przychodzi z czasem. Ciężko jest znać wszystkie produkty i poruszać się w szerokim rynku na samym początku, ale wraz z rosnącym doświadczeniem nie będzie stanowić to problemu.
~Adam Tkaczyk

Adam Tkaczyk prowadzi obecnie własną firmę doradztwa finansowego – Kaizen Finanse, wcześniej jednak zdobył bogate doświadczenie jako doradca klienta w największych bankach w Polsce, gdzie regularnie zdobywał nagrody dla najlepszych doradców. Po ponad 10 latach zdobywania doświadczenia w tym zawodzie zdążył już poznać wszystkie jego największe zalety oraz wyzwania i doskonale wie co jest najtrudniejsze w tym aby dojść do satysfakcjonującego poziomu aktywów swoich klientów.

Największym wyzwaniem dla mnie na przestrzeni tych 10 lat, które pracuję w zawodzie były… zmiany. Mam na myśli regulacje wprowadzane przez KNF, które regularnie bardzo mocno zmieniały cały rynek. Ja zaczynałem od podejścia bardzo kompleksowego wspierając klientów w ubezpieczeniach, kredytach i inwestycjach. Natomiast regulacje doprowadzały do tego, że część rynku co jakiś czas była “zabierana” poprzez wykluczanie z doradztwa finansowego. Najgorsze jednak było to, że bardzo często wprowadzane zmiany okazywały się później działać na niekorzyść kleintów.

Jak wygląda praca doradcy finansowego?

Wiedzę i doświadczenie Adama wykorzystaliśmy najlepiej jak to możliwe i przepytaliśmy go dokładnie na czym faktycznie polega praca doradcy finansowego i wszystko co jest z nią związane. Z pełnego wywiadu dowiesz się między innymi:

  • Jak wygląda standardowy dzień pracy na stanowisku doradcy finansowego?
  • Jaki portfel klientów zapewnia komfortowy pasywny dochód dla doradcy?
  • Jakie są najważniejsze umiejętności potrzebne w zawodzie doradcy finansowego i jak je zdobyć?
  • Czy warto pracować na początku dla finansowej korporacji?
  • Jak wygląda ścieżka kariery i na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Zobacz pełny wywiad z Adamem Tkaczykiem

Sądzisz, że dobrze nadajesz się do takiej pracy? Sprawdź czy nasz zespół rekrutacyjny prowadzi obecnie oferty na podobne stanowiska. Nawet jeśli nie znajdziesz dla siebie nic interesującego pamiętaj, że zawsze możesz zostawić swoje CV na przyszłość i zapomnieć o samodzielnym szukaniu pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *