Co otrzymasz na egzaminie maklerskim?

Podejście do egzaminu maklerskiego zawsze jest stresujące. Nie da się tego stresu pozbyć w całości, ale można zrobić wiele, żeby go ograniczyć.

Pomaga w tym oczywiście dobre przygotowanie, świadomość naszych umiejętności, czy egzaminacyjne doświadczenie. Sporą pomocą okazuje się jednak także znajomość egzaminacyjnego otoczenia.

Im lepiej będziesz wiedzieć, co czeka Cię przed i po wejściu na salę egzaminacyjną, tym pewniej będziesz się czuć.

W pierwszym odruchu pewnie wydaje Ci się to mało istotne. W końcu co to za różnica, czy dostanę ołówek, czy długopis? Albo ile kartek do pisania będę mieć lub czy będzie tam co pić? Okazuje się jednak, że różnica jest naprawdę spora. Wszystkie te elementy bezpośrednio lub pośrednio wpływają na nasz egzaminacyjny komfort psychiczny.

Nie możesz przewidzieć, jakie pytania dostaniesz na egzaminie. Stres związany z tym nie zniknie. Ograniczenie każdego dodatkowego stresora może jednak wpłynąć na finalny wynik wyłącznie pozytywnie.

Twoja wyprawka na egzamin maklerski

Często od kandydatów przygotowujących się do egzaminu dostajemy pytania dotyczące egzaminacyjnej „wyprawki” takie jak:

  • Czy jest się tam jak napić wody? Przecież to aż trzy godziny!
  • Co, jeśli będę potrzebował dodatkowych kartek do policzenia zadania?
  • Ołówek, czy długopis? Co mam zabrać?
  • Czy dostanę kalkulator i tablice? 

Wbrew pozorom takie małe i błahe tematy potrafią być mocno stresujące tuż przed samym egzaminem. W końcu, co jeśli naprawdę strasznie chce Ci się pić, a nic ze sobą nie wziąłeś? Pewnie, że przeżyjesz bez tej wody trzy godziny egzaminu, ale na pewno nie będzie Ci się go pisało wówczas komfortowo.

Po wejściu na salę otrzymasz dużą kopertę, a na swoim stoliku znajdziesz mały catering. Będzie wśród niego mała butelka wody gazowanej i niegazowanej, jakiś baton oraz rogal 7-days lub podobna przekąska. Jeść i pić możesz w dowolnej chwili podczas całego egzaminu. Choć szeleszczenie pewnie nie ucieszy sąsiadów zdających obok Ciebie. 😉

Poza tym na stoliku znajdziesz również ołówek oraz temperówkę i gumkę. Będzie tam także kalkulator prosty. Na tym kończą się wszystkie narzędzia.

W samej kopercie z kolei będzie jedna czysta kartka z pieczątką, którą możesz wykorzystać jako brudnopis (ale jeśli chcesz więcej, to wystarczy poprosić). Do tego karta odpowiedzi, tabele z mnożnikami oraz egzamin.

Wszystko poza kartą odpowiedzi możesz zabrać ze sobą pod warunkiem, że wysiedzisz do samego końca egzaminu!

Twoja prawdopodobna wyprawka egzaminacyjna wygląda tak, jak poniżej.

Jak wygląda egzamin maklerski?

Sam egzamin wygląda trochę jak matura. Trwa określony czas, członkowie Komisji egzaminacyjnej przechadzają się pomiędzy piszącymi, a sala wygląda jak wielka aula.

W tym przypadku nagranie również powie więcej niż słowa. Zobacz więc jedno z naszych nagrań, które pokazuje, jak to wszystko przebiega. Dowiesz się również, co warto ze sobą zabrać, a czego w ogóle nie potrzebujesz.

Czy to wszystko zdejmie z Ciebie cały stres? Na pewno nie. Jesteśmy jednak przekonani, że przynajmniej trochę pomoże Ci go opanować. 

Dorzuć do tego polecaną przez nas strategię podejścia do egzaminu oraz kilka uniwersalnych wskazówek, jak zdać egzamin maklerski, a Twoje szanse na sukces rosną wykładniczo.

Pamiętaj jednak, że kluczem zawsze jest odpowiednie przygotowanie i nauka. W  tym przypadku zawsze możesz skorzystać z realizowanego przez nas kursu przygotowującego (jeśli jeszcze tego nie robisz :))!

Szczegóły znajdziesz na: Kurs na licencję maklera papierów wartościowych (forma online lub stacjonarna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *