Prelegenci czwartych warsztatów YES Adam Dakowicz Urszula Kuleta Jarosław Pudełek

Relacja z czwartego spotkania Your Empowering Success (21 września 2017) z Adamem Dakowiczem, Jarosławem Pudełkiem oraz Urszulą Kuletą!

Po raz kolejny mieliśmy okazję poznać inspirujące historie sukcesu od liderów finansów i biznesu. Dziękujemy wszystkim za niesłabnące zainteresowanie tą inicjatywą. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować spotkania w takiej atmosferze, dzięki którym każdy może poznać odpowiedzi na to jak pokierować swoją karierą. Tym razem prelegenci zdradzili m.in. jak znaleźć 20% czasu więcej w ciągu dnia, jakie są tajniki dobrych wystąpień publicznych oraz jak przewidywać krachy i wykorzystać je do wywindowania swojej kariery! To świetnie uzupełnienie tematów omawianych na poprzednich spotkaniach YES (posłuchaj ich tutaj). Tego dnia w Sali Notowań GPW poznaliśmy Prezesa AgioFunds TFI – Adama Dakowicza, założyciela Coaching Center – Jarosława Pudełka oraz specjalistkę od wystąpień publicznych – Urszulę Kuletę.

W pracy masz wrażenie, że nigdy nie masz na nic czasu, a tematy mnożą się szybciej niż są rozwiązywane? Niestety duża jest szansa na to, że sporo czasu w swojej pracy marnujesz. Jarosław Pudełek ze pracuje z różnymi osobami nad poprawą efektywności ich pracy już od ponad 10 lat. Jak myślisz ile średnio czasu spędzasz na obsłudze skrzynki mailowej albo wpisywaniu do swojego kalendarza zbędnych rzeczy, które jesteś w stanie zrobić w czasie poniżej 2 minut ?
176 minut – tyle średnio czasu dziennie poświęcamy na czynnościach związanych z obsługą naszych skrzynek mailowych! To prawie 3 godziny czasu! Zapominamy, że email nie jest komunikatorem ani narzędziem natychmiastowego odpowiadania. Jeśli chcę natychmiast uzyskać odpowiedź to dzwonię – do tego służy telefon. Koniecznie spróbujcie zastosować zasadę 3-21-0. Porządkujcie skrzynki mailowe maksymalnie 3 razy dziennie, każdego razu poświęcajcie na to maksymalnie 21 minut i narzućcie sobie, że po takiej sesji wasze główne skrzynki odbiorcze mają być kompletnie puste!” – radzi Jarosław Pudełek

Wystąpienia publiczne z reguły przerażają tym czasem za pomocą kilku prostych sztuczek możemy sprawić, że będziemy czuć się w nich lepiej, wyglądać pewniej i sprawiać lepsze wrażenie na słuchaczach. Najważniejsze to nie zapomnieć co przekazuje informacje. Wbrew pozorom mówienie to tylko jedna z form przekazu, a do tego często nawet drugorzędna.
Kolejny ważny aspekt to postawa. Przygarbienie podczas przemawiania jest kompletnie niedopuszczalne. Od razu wyglądamy jakbyśmy czegoś się obawiali, źle się czuli, etc. Wyprostowanie, ale nie “przeprostowanie” zawsze dobrze działa na odbiorcę i co ważniejsze pozwala odpowiednie anatomiczne ułożenie krtani przez co każde wypowiedziane słowo jest donioślejsze, lepiej słyszalne, a w konsekwencji od razu budzi większe uznanie” – mówi Urszula Kuleta

W trakcie kariery zawodowej co jakiś czas pojawiają się duże okazje, nie wszystkie udaje się zauważyć lub odpowiednio wykorzystać, ale zawsze pojawiają się kolejne. Richard Branson zwykł nawet mawiać, że “okazje biznesowe są jak autobusy – zawsze przyjedzie następny”. Odpowiednie działania podjęte we właściwym momencie potrafią kompletnie zmienić przebieg naszej zawodowej kariery. Takich okazji szukać można nie tylko przy okazji rynkowych wzrostów, ale przede wszystkich przy okazji rynkowych krachów.
W życiu trzeba czytać pewne epizody, które się nam przydarzają, które dają szansę do pójścia pewną ścieżką. Jeśli coś sobie założymy, a coś nas od tego obranego celu odciąga to warto być niezwykle czujnym na te małe rzeczy, które dzieją się gdzieś dookoła, a umożliwiają nam szansę na powrót na tą wybraną wcześniej ścieżkę. W moim przypadku ten powrót na ścieżkę kariery w ramach rynku finansowego chyba udał się dość dobrze.” – Adam Dakowicz

Obejrzyj pełne wystąpienia i dowiedz się więcej na temat efektywnego zarządzania czasem, sposobach na przewidywaniu krachów, dobrych wystąpień publicznych oraz jak pokonać własne słabości i osiągnąć sukces!

Jarosław Pudełek – Jak uwolnić 20% czasu w ciągu dnia?

Urszula Kuleta – Tęga głowa czy mocna w gębie? Jak dobrze występować publicznie?

Adam Dakowicz – Jak przewidywać krachy i wykorzystywać je w swojej karierze?


Urszula Kuleta
Trenerka wystąpień publicznych oraz właścicielka firmy ACTIO - Mowa Publiczna. Uczy dziennikarzy, przedstawicieli biznesu czy prawników jak najlepiej prowadzić swoje przemówienia, prezentacje i wystąpienia medialne. Przez lata związana z Polskim Radiem oraz telewizją TVN. Należy również do Polskiego Towarzystwa Retorycznego.
 
 
Adam Dakowicz
Swoją karierę zaczynał stając się jednym z najlepszych sprzedawców polskich makaronów do Rosji. Gdy udało mu się przewidzieć kryzys tej branży wrócił do finansów zdobywając doświadczenie w Domach Maklerskich BIG-BG, BOŚ oraz Wood&Co. Po latach rozwoju obecnie jako Prezes Zarządu AgioFunds TFI z ponad 7 mld zł aktywów pod zarządzaniem doskonale wie jak przewidywać krachy rynkowe i jak wpływają one na karierę.
Jarosław Pudełek
Menedżer z ponad 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży i zarządzaniu sprzedażą, specjalista z zakresu budowania skutecznych zespołów, zarządzania zespołami oraz budowania efektywności. Autor nowatorskich programów szkoleniowych łączących w sobie typowo twarde elementy z psychologią sprzedaży, wykorzystując w nich swoją bogatą wiedzę i doświadczenie.