Relacja z trzeciego spotkania Your Empowering Success (7 czerwca 2017) z Anną Hejką, Pawłem Komarem oraz Maciejem Głogowskim!

Już trzeci raz mieliśmy okazję poznać inspirujące historie sukcesu od liderów finansów i biznesu. Dziękujemy wszystkim za niesłabnące zainteresowanie tą inicjatywą. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować spotkania w takiej atmosferze, dzięki którym każdy może poznać odpowiedzi na to jak pokierować swoją karierą. Tym razem prelegenci zdradzili m.in. jaka jest ich tajemnica zarządzania prawie 5 tysiącami osób oraz czym w zarządzaniu jest jajecznica na szynce :). To świetnie uzupełnienie tematów poruszanych na pozostałych spotkaniach YES – możesz zapoznać się z nimi TUTAJ. Tego dnia w Sali Notowań GPW poznaliśmy Założycielkę i Prezes pierwszego banku inwestycyjnego w Europie Centralnej – Annę Hejkę, Członka Zarządu Open Finance oraz Home Broker – Pawła Komara oraz najbardziej ekonomiczny głos Polski – Macieja Głogowskiego z Radia TOK FM.

Jak zarządzać wielkimi pieniędzmi lub wielkimi zespołami? Anna Hejka świetnie znała odpowiedź na pierwsze pytanie. Początki jej życia zawodowego nie były jednak najprostsze – jak według niej należy działać żeby osiągnąć to o czym zawsze marzymy?
“Najpierw trzeba zrozumieć jak się umiejscowić w świecie, żeby móc robić to co się kocha i jednocześnie na tym zarabiać. Obecnie czasy mocno się zmieniły – kiedyś człowiek skupiał się na zarabianiu, teraz celem stało się zmienienie świata poprzez swoją pasję. 3 razy WWW: Wizja-wolność-wiara, wytrwałość-wiedza-wartości oraz współpraca-wiarygodność-władza to słowa klucze, którymi należy się kierować w swoim życiu.” – Anna Hejka

Nie dla wszystkich prowadzenie własnej działalności, jak w przypadku Ani okaże się właściwym rozwiązaniem. Korporacje pomimo swojego nie-najlepszego PR nie są cmentarzami sukcesu. Paweł Komar zaczynając pracę jako specjalista do spraw sprzedaży lub jak mówi sam jako…kurier, wyszedł z założenia, że jeśli otaczają go inspirujący ludzie to również w korporacji będzie w stanie osiągnąć swój sukces. Dojście do niego przebijając się przez korporacyjne labirynty wymaga jednak zupełnie innych umiejętności i zachowań:
“Bardzo ważne jest aby jasno mówić o swoich aspiracjach i oczekiwaniach. Według mnie pasja i zaufanie do samego siebie to najważniejsze czynniki, które będą nam pomagać. Oprócz tego przyda się silny hart ducha. Swój osiągnąłem dzięki uprawianiu sportu. Codzienne poranne wstawanie i pokonywanie własnego lenistwa zaprocentowało później w moim życiu zawodowym.” – Paweł Komar

Wydawać mogłoby się, że przepis na sukces nie jest skomplikowany: ciężko pracować i się nie poddawać. Maciej Głogowski zwraca jednak uwagę, że wiele osób zapomina o najważniejszej według niego czynności, która pomaga w przyszłym sukcesie.
“Apeluję: piszcie! Umiejętność pisania jest fantastyczną rzeczą, która w późniejszym życiu jest bardzo użyteczna, nie tylko w występach radiowych, ale też w porządkowaniu wszystkiego co jakkolwiek dotyczy publicznej sfery działalności.” – Maciej Głogowski

Obejrzyj pełne wystąpienia i dowiedz się więcej na temat trudności w zarządzaniu ludźmi, jak radzić sobie z trudami wystąpień radiowych i jak pokonać własne słabości i osiągnąć sukces!
« 1 z 2 »

Wystąpienie Anny Hejki

Pytania i odpowiedzi – Anna Hejka


Wystąpienie Pawła Komara

Pytania i odpowiedzi – Paweł Komar

Wystąpienie Macieja Głogowskiego


Anna Hejka
Prezes i Założyciel Heyka Capital Markets Group
Założycielka i Prezes Heyka Capital Markets Group, pierwszego banku inwestycyjnego w Europie Centralnej, w tym firmy maklerskiej w USA oraz Założycielka i Partner Zarządzający Poland Growth Fund I, II i III, MCI TechVentures i EuroVentures, funduszy Private Equity i Venture Capital. Legenda polskiego rynku Private Equity, anioł biznesu, seryjna przedsiębiorczyni oraz doskonała mówczyni i mentor.
Paweł Komar
Członek Zarządu Open Finance SA oraz Home Broker SA
Jeden z najmłodszych Członków Zarządu spółki giełdowej w Polsce. 10 lat temu zaczynał we wsparciu sprzedaży, a dziś zarządza jedną z największych firm w branży pośrednictwa finansowego i nieruchomościowego. Pośrednio i bezpośrednio kieruje pracą prawie 5 000 osób. Doskonale wie czym powinien charakteryzować się dobry menadżer, a jego główne hasło brzmi: „żeby zapalać innych, samemu trzeba płonąć".
Maciej Głogowski
Szef redakcji ekonomicznej w Radiu TOK FM
Prowadzi w Radiu TOK FM najpopularniejszą audycję ekonomiczną w Polsce: EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka. Ponadto jest zwycięzcą elitarnego konkursu organizowanego przez NBP na Najlepszego Dziennikarza Ekonomicznego 2014 roku. Zdecydowanie najbardziej ekonomiczny głos w kraju, którego codziennie słuchają setki tysięcy osób, ale mało kto widział go na żywo. Teraz każdy może to zmienić 🙂