Relacja z trzeciego spotkania Your Empowering Success (19 kwietnia 2017) z Sebastianem Buczkiem, Maciejem Górskim i Kamilem Gemrą!

Tym razem na spotkaniu YES mieliśmy okazję dowiedzieć się przede wszystkim jak ważne w biznesie są relacje oraz czy warto brać sprawy w swoje ręce! Po pierwszym spotkaniu YES z Aleksandrą Friedel (zobacz je TUTAJ) zyskaliśmy pewność, że podobne historie sukcesu oparte na prawdziwych zawodowych doświadczeniach będą cieszyły się wśród wszystkich dużym powodzeniem. Tym razem Sala Notowań gościła już ponad 70 osób, które miały okazję wysłuchać historii sukcesu prosto od Sebastiana Buczka, Macieja Górskiego oraz Kamila Gemry. Ich wystąpienia to zbiór praktycznych wskazówek łatwych do zastosowania podczas kierowania swoją karierą oraz świetna zapowiedź kolejnych spotkań YES, o których więcej dowiesz się TUTAJ.

Jednym z najważniejszych tematów poruszonych na drugim spotkaniu była istota relacji, które w biznesie stanowią jedną z największych wartości. Często zapominamy jak ważne jest podtrzymywanie kontaktu z osobami, z którymi mieliśmy już okazję współpracować lub nawiązywanie kolejnnych kontaktow. W efekcie podpisanie kolejnej umowy sprzedażowej lub zmiana pracy przychodzi nam dużo trudniej niż wykonanie przysłowiowego jednego telefonu do znajomego. O sile relacji doskonale wie dr Kamil Gemra, Partner w Agencji Relacji Inwestorskich InnerValue, który jednak w otaczających nas osobach, z którymi się spotykamy widzi zarówno szanse jak i zagrożenia:
Dużą rolę odgrywa także otoczenie, czyli ludzie wokół których się znajdujemy – to czy stanowią oni dla nas inspirację czy wręcz przeciwnie, ciągną w dół. Otaczanie się jedynie tymi, których uważamy za najlepszych w połączeniu z determinacją, odwagą czy wychodzeniem naprzeciw wyzwaniom to gotowa recepta na sukces. Przykrą specyfiką polskiego biznesu jest jednak wciąż często zauważalny brak wzorowania się na tzw. dobrych praktykach.” – Kamil Gemra

Ciężko nie zgodzić się z tym, że jednym z najlepszych sposobów do uniknięcia porażki jest uczenie się na błędach innych i powtarzanie już wypracowanych, sprawdzonych schematów. Taki proces aby był jak najbardziej efektywny wymaga jednak również współpracy ze strony posiadacza tej wiedzy. W pewnych kręgach wciąż panuje jednak przekonanie, że dzielenie się wiedzą z innymi jest czymś blokującym nasz własny sukces. W końcu po co miałbym zdradzać sekret swojego sukcesu? Takie podejście to jednak ogromny błąd o czym najlepiej przekonał się Maciej Górski – obecny Dyrektor Sprzedaży Lion’s Banku
“Był taki moment w mojej bankowej karierze kiedy wypracowałem pewne bardzo efektywne standardy sprzedaży, ale nikomu o tym nie mówiłem tylko skutecznie realizowałem cele. Później gdy w rozmowie ze znajomym zastanawiałem się jak zostać zauważonym przez najwyższe kierownictwo podsunął mi on pomysł, który uznałem początkowo za absurdalny. Miałem według niego zacząć opowiadać wszystkim innym sprzedawcom o swoich sprawdzonych sposobach. Spróbowałem, jeździłem kilka lat po oddziałach za darmo szkoląc ich sprzedawców, co w efekcie… zwróciło uwagę Zarządu i doprowadziło mnie tu gdzie jestem teraz. Dlatego dzielmy się wiedzą, dajmy się pokazać i konsekwentnie zwiększajmy kompetencje nie tylko swoje, ale również całego zespołu.” – Maciej Górski

Odpowiedni zespół to podstawia każdej pracy. Nikomu nie udało się jeszcze zbudować dobrze prosperującego działu lub przedsiębiorstwa w pojedynkę. Wie o tym dobrze Sebastian Buczek – Prezes i założyciel Quercus TFI sukces osiągnął zarówno w pracy w korporacji jak i na własny rachunek. Jakie są motywy osoby, która w wieku 33 lat odchodzi z posady Prezesa Zarządu jednego z większch TFI na rynku po to aby rozwijać własną działalność?
Moją główną motywacją do założenia swojej działalności gospodarczej była myśl jak będę siebie widział w wieku 60 lat i czy nie będę żałował że mając 33 lata nie rzuciłem korporacji i nie postarałem się prowadzić samodzielnego biznesu. Postanowiłem zaryzykować i pomimo kryzysów udało się wygenerować spore zyski.” – Sebastian Buczek

Obejrzyj pełne wystąpienia i dowiedz się więcej na temat różnych etapów prowadzenia własnej kariery, zarządzania wielkimi zespołami ludzi czy tym jak trudno w finansach zbudować przewagę konkurencyjną.
« 1 z 2 »

Wystąpienie Kamila Gemry

Pytania i odpowiedzi – Kamil Gemra


Wystąpienie Macieja Górskiego

Pytania i odpowiedzi – Maciej Górski

Wystąpienie Sebastiana Buczka


Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI
Założyciel i Prezes Zarządu Quercus TFI SA, gdzie pełni również funkcję Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego. Założone przez niego w 2007 roku TFI to obecnie jedno z największych Towarzystw w Polsce z aktywami pod zarządzaniem o wartości przekraczającej 4,75 mld zł. Wcześniejrównież jako Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu ING TFI oraz ING Investment Management.
Maciej Górski
Dyrektor Sprzedaży Lion's Bank
Dyrektor Sprzedaży w jednym z najbardziej profesjonalnych i nowoczesnych oddziałów private bankingu w Polsce. Wcześniej współpracował z takimi instytucjami jak Allianz oraz Citibank Handlowy jako osobisty bankier klientów zamożnych. Prywatnie fan sportowej jazdy na rowerze oraz wielokrotny uczestnik Tour de Pologne dla amatorów.
Kamil Gemra
Partner w InnerValue
Partner w Agencji Relacji Inwestorskich InnerValue obsługującej szereg spółek z polskiego rynku, gdzie odpowiada za pozyskiwanie nowych Klientów, kontakt z mediami finansowymi oraz szkolenia. Specjalizuje się w obsłudze spółek z branży finansowej i inwestycyjnej. Był współtwórcą serwisu StockWatch.pl oraz dyrektorem ds. rynku pierwotnego w Domu Maklerskim W Investments SA.