Relacja z pierwszego spotkania Your Empowering Success (9 marca 2017) z Aleksandrą Friedel!

Pierwsze spotkanie najnowszego cyklu warsztatów ZMID okazało się niesamowitym sukcesem! Ponad 50 uczestników miało okazję prosto od Aleksandry Friedel – CFO i współwłaścicielki Unilink SA dowiedzieć się co jest najważniejsze w budowie własnej kariery, na jakie umiejętności warto postawić w świecie finansów oraz w co warto angażować swój czas na różnych etapach swojej zawodowej drogi. Wystąpienie Aleksandry to świetny początek całego cyklu YES (podsumowania i zapowiedzi kolejnych spotkań znajdziesz TUTAJ). Jej droga na szczyt finansowego świata to zbiór praktycznych wskazówek oraz doświadczeń pozwalających na poznanie odpowiedzi na pytania o główne czynniki sukcesu na dzisiejszym rynku pracy. Okazuje się, że wiedza, pasja, a nawet doświadczenie same w sobie nie wystarczą – trzyba umiejętnie poradzić sobie z wykorzystaniem i połączeniem tych wszystkich elementów. Ponadto:

“Trzeba mieć odwagę żeby wyjść ze swojej strefy komfortu oraz podejmować ryzyko. Trzeba pamiętać o istocie zaangażowania, wiary w siebie i o tym, że trzeba w końcu wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Tak naprawdę poprzez przeanalizowanie swojej ścieżki zawodowej mogę powiedzieć, że dokładnie te czynniki zaprowadziły mnie do punktu w którym jestem teraz. Sukces nigdy nie przychodzi sam, nigdy nie ma sprzyjających okoliczności czy odpowiedniego momentu, który możemy zaplanować, dlatego czasem warto po prostu ruszyć w nieznane” – Aleksandra Friedel.

Podejmując tak odważne decyzje trzeba liczyć się z tym, że na naszej drodze do sukcesu spotkamy wiele porażek. Za każdą z nich idzie jednak wiedza, którą później trzeba umiejętnie wykorzystać.
“Trzeba czasami dostać kopniaka w życiu by ruszyć dalej. Strata pracy może być dla kogoś końcem świata, jednak jest to furtka do rozpoczęcia czegoś nowego i rozwinięcia się w innej dziedzinie. Ja rzeczywiście miałam w życiu bardzo dużo szczęścia, ale miałam też sporo potknięć, z których musiałam wyciągnąć wnioski” – mówi Aleksandra.

Pomimo, że porażki kształcą warto jednak zrobić wszystko żeby uczyć się w ten sposób jak najrzadziej. Co może w tym pomóc? Aleksandra twierdzi, że warto zadbać przede wszystkim o podstawy, czyli o własne wykształcenie – w dzisiejszych czasach znajomość co najmniej jednego języka obcego jest obowiązkowa, a ukończenie dobrych studiów pomimo nagłaśnianej dewaluacji wykształcenia wyższego pozostaje w życiorysie na całe życie. Nie dbając o swoje kompetencje lub budowę poduszki oszczędności nigdy nie będzie się całkowicie wolnym. Wolność to duże aktywo, które pozwala na dalszy rozwój i podejmowanie nowych wyzwań, na które przy jej braku nie możnaby sobie pozwolić.
“Pamiętajmy o tym, że jeśli chcemy awansować to trzeba robić nowe rzeczy i przejmować coraz trudniejsze zadania. Trzeba samemu aktywnie szukać nowych rozwiązań. Wspomagajmy się innymi osobami i nigdy nie bójmy się pytać ani rozmawiaćz przełożonymi. Osoba zaangażowana zawsze zostanie zauważona” – twierdzi Aleksandra.

Obejrzyj pełne wystąpienie Aleksandry i dowiedz się więcej o historii jej sukcesu – co było najważniejsze i przełomowe dla jej kariery lub czym kierowała się podejmując trudne decyzje?

Wystąpienie Aleksandry Friedel

Pytania i odpowiedzi – Aleksandra FriedelAleksandra Friedel
Współwłaściciel Unilink SA
Aleksandra Friedel, od września 2015 r. pełni funkcję Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu Unilink S.A., odpowiadając za finanse i administracje. Wcześniej jako Dyrektor Kontrolingu Finansowego w Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A przez ponad 5 lat czuwała nad sprawozdawczością finansową na potrzeby lokalne, KNF, jak i grupy kapitałowej najpierw RSA (dawniej Royal Sun & Alliance) potem PZU oraz za wszelkie kwestie związane z płynnością finansową oraz finansową kontrolą wewnętrzną. Przez blisko 10 lat związana była z niemieckim rynkiem finansowy, początkowo z KPMG Treuhandgesellschaft w Hanowerze a później z Hannover Re, trzecim największym reasekuratorem na świecie, gdzie zajmowała się konsolidacją spółek Grupy. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, członek międzynarodowej organizacji specjalistów ds. finansów, rachunkowości i zarządzania – ACCA oraz przedstawiciel rady członków ACCA w Polsce.