Sprawdzian umiejętności organizowany przez KNF pozwala osobom posiadającym tytuł CFA® uzyskać licencję Doradcy Inwestycyjnego o wiele szybciej niż dotychczas. Szybciej, nie oznacza jednak łatwiej! 

Jak wygląda egzamin?

Egzamin swoim zakresem tematycznym obejmuje w największym stopniu zagadnienia rachunkowe oraz prawne. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się na nim zadania obliczeniowe z zakresu np. wyznaczenia YTM. Koniecznie zabierzcie więc ze sobą kalkulator z CFA®! Nieciekawie byłoby stracić cenne punkty tylko przez brak sprzętu, a ewentualnie rozdawane przez Komisję kalkulatory proste w przypadku YTM niewiele wam pomogą.
W przeciągu 90 minut będziecie musieli udzielić odpowiedzi na 30 pytań testowych z 4 możliwymi wariantami, z których tylko jeden jest poprawny. Ale uwaga! Podobnie jak w przypadku egzaminu maklerskiego, egzaminu doradczego obowiązuje punktacja ujemna! Co to oznacza? Za każdą poprawną odpowiedź Komisja przyzna 2 punkty, za jej brak 0 punktów, natomiast za odpowiedź złą -1 punkt (słownie MINUS jeden!). 
Do zdania egzaminu potrzebujecie aż 40 punktów, co przy powyższej punktacji prowadzi do tego, że odpowiedni stosunek dobrych/złych i braku odpowiedzi jest dość niewielki i trudny do osiągnięcia.

maierz-punktow-di-dla-cfa

Udało Ci się zdać ostatni egzamin? Sprawdź dalszą procedurę uzyskania liencji!

Jeśli wasza codzienna praca utrudnia szybką i efektywną naukę do egzaminu – zapraszamy na specjalnie uruchomiony pod ten egzamin kurs Doradcy Inwestycyjnego dla CFA®, gdzie w jeden weekend przyswoicie najbardziej potrzebną wiedzę oraz otrzymacie materiały znacznie ułatwiające przebrnięcie przez część prawną i rachunkową. Na naszych zajęciach przygotujemy Cię na 90% pytań jakie spotkasz na egzaminie (sprawdź statystykę pytań)

zapisz-sie-na-konferencje

Poniżej znajdziecie specjalnie dla Was przygotowane webinarium, w którym Prezes ZMID – Paweł Cymcyk opowiada o swoich wrażeniach z pierwszego egzaminu oraz omawia wszystkie pytania jakie się na nim pojawiły…

… a także relację świeżo po wyjściu z sali egzaminacyjnej, przedstawioną z zupełnie innej perspektywy! 😀

 

 

Zastanawiasz się na co zwracać największą uwagę podczas nauki?
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną statystykę ze wszystkich dotychczasowych egzaminów (6)!

Rozkład pytań na sprawdzianie umiejętności na Doradcę Inwestycyjnego dla CIIA i CFA

Sprawdź jakie pytania były na sprawdzianie umiejętności 20.11.2016 – Kliknij aby pobrać!

 

Sprawdź jakie pytania były na sprawdzianie umiejętności 27.11.2016 – Tylko na stronie ZMID pytania z odpowiedziami!

 

Sprawdź jakie pytania były na sprawdzianie umiejętności 25.06.2017 – Tylko na stronie ZMID pytania z odpowiedziami!

 

Sprawdź jakie pytania były na sprawdzianie umiejętności 24.09.2017 – Tylko na stronie ZMID pytania z odpowiedziami!