Egzamin na Certyfikat CAI z darmowym kursem przygotowującym

Home Courses

Egzamin na Certyfikat CAI® z darmowym kursem przygotowującym

Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego (CAI®) to przepustka do kariery. Jest to egzamin stawiający na praktyczne i użyteczne podejście, podczas którego można wykazać się wiedzą oraz kreatywnością.

Egzamin CAI® zwalnia z podstawowej części egzaminu CIIA® i umożliwia podejście do Egzaminu Finałowego do zdobycia tytułu i licencji CIIA®.

W ramach Egzaminu na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego oferujemy bezpłatne uczestnictwo w szkoleniu przygotowującym do Egzaminu CAI®. Szkolenie łączy stacjonarne zajęcia z kursem online i umożliwia kompleksowe przygotowanie do Egzaminu CAI®.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców z bogatą praktyką rynkową. Dzięki nim oprócz świetnego przygotowania do egzaminu CAI® poznasz szereg praktycznych wskazówek rynkowych, które od razu po kursie możesz wykorzystać w swojej karierze zawodowej.

Zobacz także:
Jak zdobyć tytuł CIIA?

Co otrzymujesz zapisując się na Egzamin Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Dodatkowo zyskujesz:

Dla kogo przeznaczony jest Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Egzamin przeznaczony jest dla osób, które chcą otrzymać potwierdzenie kwalifikacji analitycznych, a także dla osób zainteresowanych możliwościami rozszerzenia swoich kompetencji o zagraniczne certyfikaty.

Tytuł Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego to wyróżniające i cenne aktywo dla każdego kto wiąże swoją karierę z rynkiem finansowym, a więc chciałby pracować w Domu Maklerskim, Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, Banku, czy w firmach doradczych.

Egzamin CAI® zwalnia z dwóch podstawowych części egzaminu CIIA® i umożliwia podejście do Egzaminu Finałowego tej prestiżowej, międzynarodowej licencji CIIA®.

Jak wygląda i realizowany jest kurs przygotowujący do Egzaminu na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Kurs przygotowujący do Egzaminu CAI® jest oferowany bezpłatnie dla wszystkich kandydatów podchodzących do egzaminu. W przypadku kursu przygotowującego domyślnym rozwiązaniem jest uczestnictwo w prowadzonych wykładach w formule online na żywo. Pozwala to kandydatom na uczestnictwo z wygodnego dla nich miejsca. Każdy może jednak zdecydować się również na uczestnictwo w kursie przygotowującym w formie stacjonarnej (za wyjątkiem wykładów z ekonomii). Wyboru należy dokonać podczas wypełniania formularza rejestracyjnego do egzaminu. 

Pamiętaj jednak, że zajęcia w formie online odbywają się w tych samych terminach, co zajęcia stacjonarne. Uczestniczysz wtedy w dokładnie tym samym kursie na żywo. Po prostu możesz to robić z domowego komputera. Więcej o formie realizacji kursu w postaci online znajdziesz w sekcji “Jak realizowany jest kurs przygotowujący w formule online na żywo?"

Uczestnictwo w zjazdach szkoleniowych (stacjonarnych lub online) jest wskazane. Jednocześnie osoby preferujące samodzielną naukę ze skryptów i materiałów mogą trzymać komplet materiałów od razu po zapisie na Egzamin CAI®. Obecność z pewnością zwiększa szanse na pozytywny wynik egzaminu.

Jak wygląda egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego?

Egzamin na Certyfikowanego Analityka Inwestycyjnego trwa 2,5 godziny (150 minut) i odbywa się w Warszawie w formie pisemnej. Egzamin CAI® to od 4 do 8 pytań otwartych z każdego działu (ok. 15 min na pytanie) wymagających opisu lub obliczeń. Materiał wymagany na egzamin obejmuje zakres matematyki finansowej i instrumentów dłużnych, ekonomii, statystyki i analizy portfelowej, zarządzania finansami przedsiębiorstwa i wyceny firm oraz analizy i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych.

Pozytywny wynik z egzaminu uzyskuje się zdobywając co najmniej 66% możliwych punktów. Wyniki egzaminu są ogłaszane dla kandydatów po 14 dniach od dnia egzaminu.

Podczas egzaminu kandydaci mogą korzystać z:

 • Własnego kalkulatora finansowego (modele HP12C, HP17B/II, HP19B/II, TI-83/plus, TI-89 lub z innych kalkulatorów dopuszczonych przez Komisję Egzaminacyjną)
 • Karty wzorów (otrzymanej przed egzaminem)

My zdecydowanie polecamy kalkulator Texas BA II Plus Prof.  Na tym kalkulatorze Wykładowcy będą prezentować rozwiązania zadań na kursie przygotowującym do egzaminu.

Przełożenie terminu egzaminu jest możliwe tylko jednorazowo co najmniej na dwa tygodnie przed terminem egzaminu.

W przypadku wyniku negatywnego poprawka egzaminu kosztuje 330 CHF netto.

Jak wygląda Kurs realizowany w formule online na żywo?

Zapisując się na zajęcia możesz zdecydować się na realizację kursu w formule online na żywo. Jest to opcja domyślna. Wybierając taką formę uczestnictwa możesz uczestniczyć w zajęciach podczas wszystkich zjazdów przez Internet. Kurs nie wymaga obecności na miejscu i umożliwia efektywną, zdalną naukę.

Uczestnik wybierający formę online również otrzymuje opisywany wcześniej komplet materiałów oraz specjalny link do platformy na której będzie realizowana transmisja szkolenia.

Kurs online odbywa się w tych samych terminach, co kurs stacjonarny, a uczestnicy kursu online są pełnoprawnymi uczestnikami kursu przygotowującego do egzaminu.

Podczas Kursu online będziesz mógł być obecny na zajęciach zdalnie. Widząc prowadzącego, słysząc jego tłumaczenie i notatki na tablicy, a także zadając pytania będziesz szybko zdobywał wiedzę niezbędną do zdania egzaminu.

Harmonogram kursu przygotowującego do egzaminu CAI®

04 września 2021
09:00 - 17:00
Matematyka finansowa i wycena instrumentów dłużnych cz. 1
05 września 2021
09:00 - 15:00
Matematyka finansowa i wycena instrumentów dłużnych cz. 2
(zadania egzaminacyjne)
11 września 2021
09:00 - 17:00
Statystyka
12 września 2021
09:00 - 17:00
Analiza portfelowa i zarządzanie portfelem
18 września 2021
10:00 - 15:00
Zajęcia Online - Ekonomia i cykle koniunkturalne
19 września 2021
10:00 - 15:00
Zajęcia Online - Gra inwestycyjna
Symulacja inwestowania na prawdziwym rynku
25 września 2021
10:00 - 18:00
Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i wycena
firmy cz. 1
26 września 2021
09:00 - 15:00
Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i wycena firmy
cz. 2
(zadania egzaminacyjne)
02 października 2021
09:00 - 17:00
Wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych cz. 1
03 października 2021
09:00 - 15:00
Wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych cz. 2
(zadania egzaminacyjne)

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ)

3. Czy Certyfikat CAI wygasa z czasem lub wymaga odnowienia?

Nie. Raz uzyskany Certyfikat CAI zostaje na całe życie. Nie wygasa oraz nie trzeba go odświeżać. Może zostać wyłącznie odebrana przez ZMID jeśli zostaniesz skazany za przestępstwo gospodarcze 🙂 Jeśli jednak chcesz wiedzieć czy w Twojej pracy i planach kariery będzie on przydatny zostaw nam do siebie kontakt, nasz konsultant porozmawia z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.

4. Jestem całkiem zielony, czy potrzebuję jakiejś wiedzy, aby przystąpić egzaminu CAI ?

ODP -

5. Czy kurs jest niezbędny do zdania egzaminu CAI ?

ODP

3. Jak można przygotować się do kursu, aby jak najwięcej z niego wynieść ?

ODP

4. Czy na egzaminie są dostępne karty wzoru oraz tabele matematyczne?

ODP -

5. Ile punktów zalicza egzamin?

ODP

 

3. Czy punkty są liczone jak na egzaminie DI ( z każdego zadania trzeba mieć min. 50%  punktów) ?

ODP

4. Kiedy wyniki z egzaminu?

ODP -

5. Od kiedy mogę posługiwać się tytułem?

ODP

5. Jaka jest polecana literatura?

ODP

Masz dodatkowe pytania?

  Twoje Dane:


  Kontakt do Ciebie:

  Nasi trenerzy

  Paweł Cymcyk (CAI)

  Ekonomia i Symulacje Inwestycyjne

  Makler Papierów Wartościowych, Doradca Inwestycyjny oraz CFA od 2006 roku związany z rynkiem finansowym. Stały komentator sytuacji giełdowej i gospodarczej w mediach oraz trener, który przeszkolił już ponad 12 tysiąca osób. Obecnie Prezes ZMID. Z wykształcenia informatyk i matematyk. Autor Bloga DNA Rynków uznanego za najlepszy Blog Ekonomiczny 2014 roku!

  Dawid Stolarek

  Wycena instrumentów udziałowych i finanse przedsiębiorstw

  Doświadczony wykładowca i licencjonowany doradca inwestycyjny nr 473. Od ponad 10 lat konsultant w obszarze związanym z realizacją projektów z zakresu finansów korporacyjnych. Biegły sądowy z wyceny aktywów. Pracował ponad 2 lata w domu maklerskim w charakterze zarządzającego dłużnymi i udziałowymi portfelami inwestycyjnymi.

  Wojciech Juroszek

  Strategie Inwestycyjne

  Posiada licencję maklera papierów wartościowych nr 2306 oraz doradcy inwestycyjnego nr 325. Posiadacz tytułu CIIA. Z rynkiem kapitałowym związany od 2010. W latach 2010-2020 zarządzał funduszami akcji i funduszami mieszanymi w AgioFunds TFI S.A. Od 2020 r. pełni funkcję Portfolio Managera w Citi Handlowym, gdzie współpracuje z klientami zamożnymi przy tworzeniu portfeli inwestycyjnych. Absolwent Uniwersytetu […]

  Dominika Jochymek

  Statystyka

  Zarządzająca Funduszami w Baltic Capital TFI S.A.. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego nr 485 oraz Maklera Papierów Wartościowych nr 2833. W latach 2010–2011 związana zawodowo z Accenture Sp. z o. o., a następnie w roku 2014 z domem maklerskim Q Securities S.A. na stanowisku Maklera Papierów Wartościowych oraz Dyrektora Departamentu Emisji.

  Maciej Pietraszkiewicz

  Analiza instrumentów dłużnych oraz matematyka finansowa

  Pasjonat rynków kapitałowych i ekonomii behawioralnej, dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego i Funduszy w Banku Handlowym. Współzałożyciel think thanku zajmującego się tematyka zarządzania majątkiem (investhink.org). Licencjonowany makler papierów wartościowych nr 2310, doradca inwestycyjny nr 378 oraz posiadacz certyfikatu CFA.

  Harmonogram najbliższego szkolenia

  • 03 września 2021
   19:00 - 19:30

   Szkolenie z obsługi platformy szkoleniowej (zajęcia realizowane online dla wszystkich)

  • 04 września 2021
   09:00 - 17:00

   Matematyka finansowa, analiza i wycena instrumentów dłużnych cz. 1

  • 05 września 2021
   09:00 - 15:00

   Matematyka finansowa, analiza i wycena instrumentów dłużnychMatematyka finansowa, analiza i wycena instrumentów dłużnych cz. 2 (zadania egzaminacyjne)

  • 11 września 2021
   09:00 - 17:00

   Statystyka

  • 12 września 2021
   09:00 - 17:00

   Analiza portfelowa i zarządzanie portfelem

  • 18 września 2021
   10:00 - 15:00
   (tylko online)

   Zajęcia Online - Ekonomia i cykle koniunkturalne

  • 19 września 2021
   10:00 - 15:00
   (tylko online)

   Zajęcia Online - Gra inwestycyjna
   Symulacja inwestowania na prawdziwym rynku

  • 25 września 2021
   10:00 - 18:00

   Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i wycena wartości firmy cz. 1

  • 26 września 2021
   09:00 - 15:00

   Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa i wycena wartości firmy cz. 2 (zadania egzaminacyjne)

  • 02 października 2021
   09:00 - 17:00

   Analiza i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych cz. 1

  • 03 października 2021
   09:00 - 15:00

   Analiza i wycena instrumentów pochodnych i alternatywnych cz. 2 (zadania egzaminacyjne)

  • 24 października 2021

   Egzamin CAI - sesja październik 2021
   Egzamin odbędzie się w Sali Konferencyjnej ZMID,
   ul. Sienna 93 lok. 2, 00-815 Warszawa.

   Godziny egzaminu: 10:00 - 12.30

  Kliknij i zapisz się po niższej cenie

  Cena DO 22.10.2021 Egzaminu CAI®
  na edycje październik 2021: 1.500 CHF

  Cena DO 01.11.2021 Egzaminu CAI®
  na edycje marzec 2022: 1.350 CHF

  Cena OD 23.10.2021 Egzaminu CAI®
  na edycje październik 2021: 1.700 CHF

  Cena OD 02.11.2021 Egzaminu CAI®
  na edycje marzec 2022: 1.400 CHF

  Poziom : Kurs uczy od podstaw do egzaminu

  Lokalizacja : Online lub Centrum Warszawy

  Najbliższy start : 24-10-2021

   Wypełnienie tego formularza to tylko rejestracja na szkolenie - gdy otrzymamy Twoją rejestrację nasz zespół skontaktuje się z Tobą telefonicznie aby potwierdzić Twoje dane oraz odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Po tej rozmowie otrzymasz od nas mailem informacje o płatności. Zadzwonimy do Ciebie w ciągu 2 godzin!

   Formularz Rejestracji na Egzamin CAI (* pole wymagane)

   Imię*
   Nazwisko*
   Telefon*
   Email*
   Rejestruję się na egzamin w dniu: 24 października 202127 marca 2022W późniejszym terminie
   W jakiej formie kursu chcesz wziąć udział?OnlineStacjonarna (+100 CHF)
   Czy chcesz otrzymać Fakturę VAT na firmę? TakNie

   Nazwa firmy
   Adres firmy
   Podaj NIP

   Skąd dowiedziałeś się o Egzaminie CAI?
   Uwagi: