Rekrutacja w finansach: wczoraj, dziś i jutro

Proces rekrutowania pracownika nie zdołał uchronić się przed skokiem cywilizacyjnym. Rekrutacja dziś to kompletnie inny proces niż przed kilkoma laty. Jak łatwo się domyślić bezpośrednio wpływ na to ma rozwój nowych technologii, które wywarły ogromny wpływ przede wszystkim na sposób komunikacji na linii pracodawca-kandydat. Cyfryzacja przeniosła ten kontakt z papierowych gazet do sieci internetowej. Nieocenioną pomocą w znalezieniu zatrudnienia są obecnie profesjonalne sieci społecznościowe takie jak LinkdeIn czy Goldenline. Odpowiednio skonfigurowany profil i sieciowa aktywność, może bardzo dobrze wypozycjonować nas w oczach branżowego środowiska. A jak wyglądać będzie rekrutacyjna przyszłość? Michał Gołgowski, Dyrektor Zarządzający Spring Professional Poland ma jasną wizję:
Tak naprawdę dalsza rewolucja będzie pogłębiała się wraz z rozwojem technologii. Aplikacje mobilne wspomagające rekrutacje pojawiają się w coraz większej liczbie agencji. Spring Professional jest tego idealnym przykładem na wdrażanie takiego rozwiązania. Przede wszystkim przyspiesza ono drogą komunikacji pomiędzy kandydatem, a rekruterem bądź pracodawcą – Michał Gołgowski.
O dynamicznym rozwoju rynku pracy świadczy nie tylko postępująca technologia, ale również kierunek w jakim podążają oczekiwania pracodawców co do umiejętności kandydatów. Interdyscyplinarność oraz umiejętność szybkiego dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia staje się obecnie nieocenionym aktywem.
Rynek rozwija się w kierunku scalania zawodów oraz rozszerzania zakresu odpowiedzialności każdego pracownika w firmie. Coraz więcej pracodawców traktuje pracowników na poziomie partnerskim zamiast podwładnego. Niezwykle ważna i pożądana przez pracodawców okazuje się dziś umiejętność spojrzenia na problem lub swoje zadanie z szerszej perspektywy – Michal Gołgowski.
Jakie jeszcze zmiany postąpiły w ostatnich latach na rynku rekrutacyjnym? Jak kandydat może przygotować się do dalszych rynkowych zmian i dzięki temu zwiększyć swoje szanse w przyszłości? Które predyspozycje stają się coraz bardziej pożądane na finansowym rynku pracy? Zobacz pełne wystąpienie Michała Gołgowskiego oraz Barbary Echaust ze Spring Professional lub specjalnie przygotowany skrót najważniejszych wniosków.
Zobacz podsumowanie całej prezentacji Michała
lub
przejdź do pełnego wystąpienia

Spring Professional
Spring Professional to lider profesjonalnych rekrutacji, wyspecjalizowany w procesach związanych z doborem specjalistów, kierowników oraz kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla w obszarach Engineering, Finance, Sales & Marketing, Property & Construction, Supply Chain & Logistics, Lifescience.


Pełne wystąpienie Michała i Barbary podczas Konferencji
Przejdź do podsumowania całej Konferencji o Pracy i Edukacji w Finansach i zobacz pozostałe wystąpienia!

Dowiedz się więcej o tym jak wyglądają różne ścieżki Kariery w Finansach. Obejrzyj nasz najnowszy cykl i dowiedz się między innymi: