Podsumowanie roku 2017 i plany na 2018 w ZMID

To był naprawdę intensywny rok. Każdy miesiąc przynosił ZMID nowe wyzwania i jeszcze więcej pracy, ale teraz możemy być pewni, że zdecydowanie było warto! W tle giełdowej hossy, my zapamiętamy 2017 zarówno jako rok świetnych pomysłów, ale i również ich udanych realizacji. To 365 dni realizacji strategii maklerskiego IKE, które w tym roku rozszerzyło się o kolejny analityczny filar. Co udało nam się osiągnąć?

To był rok pełen spotkań, wydarzeń, konferencji i warsztatów, które łącznie przyciągnęły kilka tysięcy osób! Na początku trzeba powiedzieć o cyklu warsztatów Your Empowering Success, który towarzyszył nam przez cały 2017 rok. Ich organizacja okazała się prawdziwym strzałem w 10 jeśli chodzi o Wasze potrzeby. Łatwe i kameralne spotkania z największymi osobistościami polskiego świata finansów i biznesu, które lubimy nazywać finansowym TED-em, to dokładnie cel jaki powinna spełniać każda taka organizacja jak ZMID. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że wasze zainteresowanie tymi spotkaniami rosło z każdym kolejnym warsztatem. Gwarantujemy, że będziemy kontynuować ten cykl w 2018 roku. :).

Na początku listopada ruszyliśmy z kolei z coroczną Konferencją, którą tym razem zorganizowaliśmy wspólnie z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju. To pierwsze takie wydarzenie, gdzie w jednym miejscu spotkali się inwestorzy, przedsiębiorcy, start-upowcy, a także przedstawiciele organizacji rynkowych i agencji rządowych. Wytłumaczyliśmy czym jest tak popularny dziś FinTech, jak startupowiec czy przedsiębiorca mogą pozyskać finansowanie i kapitał, a także opowiedzieliśmy o najnowszych programach finansowania uruchomionych przez PFR takich jak: Starter, Biznest, czy CVC. Ponad 10 prelegentów i kilkaset osób zgromadzonych na Sali Notowań potwierdziły, że zainteresowanie tą tematyką jest naprawdę duże, a rynek kapitałowy to nie tylko Giełda Papierów Wartościowych ?

Powakacyjną przerwę zaczęliśmy od wrześniowych Igrzysk Rynku Kapitałowego. To już piąta edycja tej imprezy i co roku okazuje się, że może być jeszcze lepsza! ? Tym razem zorganizowana po wspólnym połączeniu sił ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych przyciągnęła na warszawską Arenę Futbolu ponad 500 osób! Kilkadziesiąt firmowych drużyn walczyło na zupełnie innym niż na co dzień parkiecie w ponad 10 różnych dyscyplinach. 

W marcu współorganizowaliśmy Galę rozdania nagród “Rekiny Biznesu”, gdzie eksperci przyznawali nagrody w dziewięciu kategoriach dla spółek i osób mających znaczący wpływ na rozwój polskiego rynku kapitałowego w poprzednim roku. W aż trzech kategoriach nagrody zgarnął CD Projekt RED i jak pokazały kolejne miesiące 2017 – całkiem zasłużenie! ? Wśród nagrodzonych znaleźli się również Paweł Borys z Polskiego Funduszu Rozwoju, Dariusz Miłek z CCC, Livechat, Celon Pharma, Bloober Team, 11 bit studios czy Masterlease, a nagrodę specjalną odebrał ówczesny Minister Rozwoju, a dzisiejszy Premier – Mateusz Morawiecki.

Rok zaczęliśmy od czegoś dla inwestorów – styczniowy warsztat o tematyce Znaczenie danych niefinansowych do podejmowania decyzji inwestycyjnych, który przygotowaliśmy we współpracy z EY oraz Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych był niezwykle ciekawym spojrzeniem na to czy warto takie dane analizować jeśli inwestujemy na rynku. Po odpowiedź zapraszamy do obejrzenia specjalnego webinaru przygotowanego przez Piotra Kaźmierkiewicza – analityka CDM Pekao.

K jak Kariera na rynku finansowym

Nasz zespół rekrutacyjny to absolutnie najdynamiczniej rozwijający się obszar działalności ZMID. W 2017 roku pomogliśmy znaleźć pracę ponad 50 osobom. Na tym w sumie można by skończyć dalszą historię tej części bo liczba mówi sama za siebie ;). Wśród nich byli zarówno najmłodsi pracownicy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z rynkiem kapitałowym, byli specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, a także najwyższa kadra manadżerska. Pomagamy firmom prowadząc procesy rekrutacyjne, do których znajdziecie dostęp tylko za naszym pośrednictwem. To ogromna wartość dla wszystkich osób związanych ze ZMID oraz pracodawców, którą w kolejnym roku będziemy podnosić na jeszcze wyższy poziom! Pamiętajcie, że zostawić swoje CV możecie w naszej bazie w każdej chwili nawet jeśli nie znaleźliście obecnie żadnej interesującej Was oferty. Gdy tylko pojawi się inna – dostaniecie wtedy informację jako pierwsi! Wszystkie obecnie prowadzone procesy można znaleźć na stronie Aktualne oferty pracy.

Trzeba też koniecznie wspomnieć o rozpoczętej przez nas serii “Kariera w Finansach”, czyli cyklu wywiadów z przedstawicielami różnych zawodów z rynku finansowego, dzięki którym każdy może prosto u źródła dowiedzieć się jak naprawdę wygląda praca analityka, maklera, doradcy inwestycyjnego, prawnika finansowego, a nawet.. miliardera ? i dzięki temu podjąć jak najlepszą decyzję dla swojej przyszłej kariery.

E jak Edukacja finansowa dla każdego

Edukacja to wciąż najważniejsza działalność ZMID. Tylko w 2017 roku udało nam się przeszkolić podczas różnych kursów i szkoleń dokładnie 250 osób, czyli… po jednej na każdy dzień roboczy! ;). Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się kursy przygotowujące do zdobycia licencji Maklera Papierów Wartościowych i Doradcy Inwestycyjnego, ale trzeba pamiętać, że to nie jedyne szkolenia jakie prowadzimy. 2017 rok to również czas uruchomienia specjalnych kursów opartych w 100% na praktyceAnaliza w MS Excel to propozycja dla każdego, kto używa Excela w pracy lub w domu. Szkolenie “Inwestycje, Kapitał, Emerytura” to propozycja dla każdego kto chciałby poznać praktyczne sposoby na inwestowanie i budowanie kapitału na przyszłość od podstaw oraz zdobyć Certyfikat Konsultanta Rynków Kapitałowych. Kurs “Strategie Inwestycyjne i Wycena” to z kolei propozycja dla osób, które miały już styczność z giełdą i chcą rozszerzyć swoje umiejętności o np. budowę portfela inwestycyjnego oraz podnieść kwalifikację zdobywając Certyfikat Eksperta Rynków Kapitałowych.

Edukacja to jednak nie tylko stacjonarne szkolenia dlatego w w tym roku zebraliśmy specjalny zespół analityczny, który regularnie przygotowuje dla Was cotygodniowy program ekonomiczny DNA Rynków oraz opracowania branżowe oraz o wybranych spółkach z warszawskiego parkietu. W 2018 roku taki materiał będzie na naszej stronie codziennością! Z uwagi wchodzące rozporządzenie MIFID II i najprawdopodobniej odejście niektórych Domów Maklerskich od wydawania rekomendacji dla inwestorów indywidualnych – ZMID będzie starał się wypełnić tą informacyjną lukę dla wszystkich!

To dopiero początek

Sporo tego wszystkiego, a moglibyśmy wymieniać jeszcze naprawdę długo. Jesteśmy dumni z tego, że również to doceniacie o czym najlepiej świadczy, że w 2017 ZMID powiększył się o prawie 100 nowych Członków oraz dwie instytucje wspierające: Gazetę Giełdy Parkiet oraz Credit Royal.

Tak dynamiczny rozwój ZMID to zasługa wszystkich Was – osób związanych z polskim rynkiem finansowym. Dzięki za to, że jesteście i za to, że nas wspieracie! Skoro dotrwaliście tak daleko to mamy dla Was jeszcze specjalny wywiad o planach ZMID na cały 2018 rok!

Paweł Cymcyk – o planach ZMID

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *