Podsumowanie działań ZMID w I półroczu 2019r.

Czas robi swoje – My też!

W trakcie pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku Stowarzyszenie zrealizowało wiele inicjatyw działając w oparciu o ideę rozwoju rynku. Koncentrowaliśmy się na oferowaniu członkom i pracownikom na rynku finansowym wartości w aspektach budowania relacji, rozwoju kariery i zwiększania edukacji. Wszystkie podjęte aktywności wpisują się w realizowaną przez Związek Maklerów i Doradców (ZMID) strategię „maklerskiego IKE”, czyli Integracji, Kariery i Edukacji.

Integracja, bo relacje są ważne

Wiemy, że budowanie relacji i integracja są fundamentem rozwoju zawodowego. Dlatego w pierwszym półroczu regularne organizowaliśmy spotkania członków służące wzajemnej wymianie opinii. Dzięki tym spotkaniom i omawianym pomysłom mogliśmy zrealizować IV edycję Kongresu Future & Finance, gdzie można było się dowiedzieć jakie tematy są obecnie najważniejsze dla osób funkcjonujących na rynku finansowym.

Kliknij TU, żeby zobaczyć relację z IV Kongresu.

Kierując się mottem, że w zdrowym ciele, zdrowy duch zorganizowaliśmy V edycję Kapitalnego Mundialu. Podczas rozgrywek 16 drużyn, reprezentujących firmy z rynku finansowego, zmierzyło się w sportowej rywalizacji. Pogoda dopisała, a rozgrywki dostarczały emocji do ostatniej minuty.

Relację z Kapitalnego Mundialu możesz zobaczyć tutaj.

Opierając na wieloletnich doświadczeniach i Waszych sugestiach w pierwszej połowie roku wprowadziliśmy także nowy system członkostwa w ZMID. Teraz przystępując do Stowarzyszenia Twoje członkostwo będzie aktywne przez 365 dni. Dodatkowo uczestnicy szkoleń maklerskich i doradczych są zwolnieni z pierwszej składki jako osoby już aktywnie stawiające na edukację i rozwój na rynku finansowym.

Zajrzyj TU, żeby poznać szczegóły członkostwa.

Kariera mimo przeciwności

Branża finansowa nie rozpieszcza pracowników. O zwolnieniach, fuzjach i redukcjach można usłyszeć dużo częściej niż o zatrudnieniu, rekrutacji czy rozwoju. Dlatego za cel stawiamy sobie wsparcie kariery każdego z członków widząc w tym dużą wartość. Osobom na początku ścieżki zawodowej służymy radą i wsparciem, a tych z większym doświadczeniem prezentujemy instytucjom jako atrakcyjnych kandydatów na wymagającym rynku. Otrzymując kolejne referencje od firm wiemy, że nasi Członkowie to cenieni eksperci Jesteśmy z Was dumni! 

Dokładamy jeszcze swoją cegiełkę do legislacyjnych działań, aby posiadacze licencji mieli więcej praw i możliwości. Ten proces jest długotrwały i mimo, że efekty są niepewne, to widząc szansę na poniesienie znaczenia licencji będziemy dalej działać w tym zakresie. W pierwszej połowie roku najważniejsze były uwagi do Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. Zgłosiliśmy propozycję, aby w ramach działań strategicznych dla rozwoju rynku przyjąć wprowadzenie możliwości pokrycia analitycznego oraz wydawania rekomendacji dla instrumentów finansowych, w szczególności akcji notowanych na GPW, przez indywidualne osoby będące jednocześnie licencjonowanymi Maklerami papierów wartościowych z uprawnieniami do doradztwa, Doradcami Inwestycyjnymi, a także posiadaczami licencji CFA i CIIA.

Kliknij TUTAJ aby przeczytać o tych i pozostałych uwagach rynku do strategii w GG Parkiet.

Edukacja, bo wiedza to rozwój

W zakresie działań edukacyjnych fundament naszych przekonań jest niezmienny – Im wyższe kompetencje pracowników polskiego rynku kapitałowego potwierdzone zdobytymi licencjami, tym lepiej. Chcemy, aby liczba maklerów i doradców rosła, a wraz z nimi rozpoznawalność zawodu. To codzienna praca u podstaw, gdzie stawiamy sobie za cel najlepsze przygotowanie każdego do zdobycia licencji maklerskich i doradczych, a także zainteresowania licencjami osoby, które myślą o karierze na rynku finansowym. Dbając o ciągły rozwój Członków z licencjami dla nich udostępniamy możliwość zdobycia szwajcarskiego tytułu Certified International Investment Analysts (CIIA).

W maju na Kongresie Future&Finance otrzymały go dwie kolejne osoby. Ponadto liczba kandydatów zgłaszanych na kolejne edycje egzaminu dynamicznie rośnie.

Współpraca z instytucjami

Poza tym kontynuowaliśmy współpracę z instytucjami patronując 9 edycji FundForum, biorąc udział w pracach nad Złotą Stroną Emitenta w ramach Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, wspieraliśmy działania na uczelniach i pomagaliśmy polskiej nauce, a także współpracowaliśmy z Fundacją Lesława Pagi przy projekcie Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

O tych wszystkich działaniach zaplanowanych i realizowanych na bieżąco informowaliśmy w mailach, na stronie internetowej oraz w mediach.

Polecamy obejrzeć wywiad z Prezesem ZMID – Pawłem Cymcykiem – dla GG Parkiet -> kliknij TUTAJ.

Jakie jest Twoje zdanie?

Po każdym z tych działań otrzymywaliśmy od Was gratulacje, uwagi i sugestie. Z tego miejsca chciałbym Wam za nie podziękować. A jednocześnie wiemy, że można zrobić więcej. Jeżeli też Ci na tym zależy i widzisz w tym wartość to pamiętaj, że jesteśmy otwarci na nowe pomysły, wsparcie i opinie. Z Twoją pomocą uda nam się jeszcze więcej! W długoterminowych działaniach Stowarzyszenia taka współpraca jest niezwykle ważna. Za najlepszy dowód efektywności naszych działań uznajemy dynamicznie rosnącą liczbę zrzeszanych członków. To niemal 270 osób, reprezentujących poglądy całego rynku finansowego.

Jeżeli, tak jak nam, zależy Ci na rozwoju rynku finansowego, dołącz do tego grona!

 Paweł Cymcyk

Ważne linki dla ciebie powiązane z tematem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *