Podsumowanie 2017 i 2018 roku w ZMID

Miło nam poinformować, że ciężka praca Zarządu oraz całego zespołu Związku Maklerów i Doradców doprowadziła do najlepszego finansowo roku dla Stowarzyszenia od ponad 8 lat. Zarząd ZMID dokładał również ogromnych starań, aby poza wyprowadzeniem Stowarzyszenia na finansową prostą, integrować ze sobą całe środowisko finansowe. Dzięki osiąganym dziś wynikom jesteśmy w stanie zapewnić funkcjonowanie Stowarzyszenia na kolejne lata i zażegnać ciążące nad nim jeszcze 2 lata temu widmo likwidacji.

W ramach naszej działalności zrealizowaliśmy ponadto w latach 2017-2018 wiele projektów, spotkań, konferencji oraz warsztatów zarówno merytorycznych jak i o charakterze towarzyskim. Wśród najważniejszych z nich uważamy, że warto wymienić:

Konferencję Przyszłość, Finanse, Rozwój – 8.11.2017

Konferencja ta została zorganizowana we współpracy z PFR Ventures. Na miejscu poruszane były kluczowe z perspektywy każdego przedsiębiorcy i inwestora tematy związane ze start-up’ami. Konferencja zgromadziła w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych ponad 100 uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać trzech modułów tematycznych. Pierwszy moduł „Przyszłość” Piotra Mazurkiewicza dotyczył kompetencji jakich potrzebuje obecnie FinTechowy rynek pracy oraz czy warto ubiegać się o pracę w tej branży. Podczas drugiego modułu „Finanse” Andre Helin udzielił cennych wskazówek jak sprawnie sprzedawać swój pomysł inwestorom, gdy jeszcze brakuje nam zasobów i historii działania. Natomiast ostatni moduł „Rozwój” należał do Macieja Ćwikiewicza, który przedstawił perspektywy rozwoju rynku Venture Capital w Polsce oraz opowiedział o prowadzonych przez PFR specjalnych programach.

Kongres Future & Finance – 24.10.2018

Kongres poświęcony był najnowszym zmianom w architekturze rynku finansowego i kapitałowego. Wzięło w nim udział ponad 200 osób zgromadzonych w Sali Notowań, które przez 5 godzin miało okazję wysłuchać ponad 10 prelegentów skupiających się na takiej tematyce jak:
– Zmiany w architekturze rynku kapitałowego, gdzie nowym istotnym elementem stają się Agenci Firm Inwestycyjnych.
– Unikalne produkty finansowe dla inwestorów i dystrybutorów.
– Identyfikacja ryzyk w inwestycjach.

Cykl spotkań Your Empowering Success

Spotkania YES to unikalna inicjatywa, dzięki której każdy chętny może osobiście poznać prawdziwych liderów świata biznesu i finansów w Polsce. Organizacja spotkań rozpoczęła się w marcu 2017 roku i przyciągnęła już wiele osobistości, a także mnóstwo uczestników.

Spotkanie Your Empowering Success #001 (09.03.2017)

Na pierwszym spotkaniu wystąpiła Aleksandra Friedel, która powiedziała co jest najważniejsze w budowie własnej kariery, na jakie umiejętności warto postawić w świecie finansów oraz w co warto angażować swój czas na różnych etapach swojej zawodowej drogi.

Spotkanie Your Empowering Success #002 (19.04.2017)

Drugie spotkanie poświęcone było przede wszystkim relacjom biznesowym i tym jak ważne są one w karierze. Swoje historie sukcesu opowiedzieli: Sebastian Buczek, Maciej Górski i Kamil Gemra.

Spotkanie Your Empowering Success #003 (07.06.2017)

Za trzecim razem prelekcję poprowadzili: Paweł Komar, Anna Hejka oraz Maciej Głogowski. Prelegenci zdradzili m.in. jaka jest ich tajemnica zarządzania prawie 5 tysiącami osób oraz jak odnieść sukces w korporacji.

Spotkanie Your Empowering Success #004 (21.09.2017)

Czwarte spotkanie należało do Adama Dakowicza, Jarosława Pudełka i Urszuli Kulety, którzy zdradzili, jak znaleźć 20% czasu więcej w ciągu dnia, jakie są tajniki dobrych wystąpień publicznych oraz jak przewidywać krachy i wykorzystać je do wywindowania swojej kariery.

Spotkanie Your Empowering Success #005 (09.11.2017)

Na piątym spotkaniu Marcin Adamczyk podzielił się spostrzeżeniami czy łatwiej jest zarządzać miliardami euro czy zespołem osób, Jacek Wiśniewski opowiedział jaką drogę trzeba przejść od analityka do Prezesa Zarządu i ile przeszkód na niej czeka, a Robert Gwiazdowski wyjaśnił jak często człowiek zmienia zdanie i dlaczego to robi.

Spotkanie Your Empowering Success #006 (07.03.2018)

Szóste spotkanie poświęcone było czynnikom wpływającym na sukces zawodowy i prywatny. O najważniejszych z nich opowiedzieli: Paweł Biedrzycki, Ewa Radkowska-Świętoń oraz Marcin Iwuć.

Spotkanie Your Empowering Success #007 (13.06.2018)

Prelegenci siódmej edycji, czyli Maciej Samcik, Grzegorz Zalewski oraz Joanna Pydo opowiedzieli o znaczeniu przypadku w biznesie i inwestycjach, a także o znaczącej roli prywatnych podróży w życiu zawodowym.

Spotkanie Your Empowering Success #008 (20.09.2018)

Ósme spotkanie poświęcone było czynnikom motywującym do działania i przedsiębiorczości. O najważniejszych z nich opowiedzieli: Paweł Cymcyk, Adam Ruciński oraz Adam Tkaczyk.

Spotkanie Your Empowering Success #009 (22.11.2018)

Prelegenci dziewiątej edycji, czyli Sobiesław Kozłowski, Paweł Fałkowski oraz Mateusz Ratajczak opowiedzieli o znaczeniu porażki w drodze do sukcesu, sposobach na rozpoczęcie i rozwinięcie biznesu w branży doradztwa oraz o tym jak przebiega praca w „kotłowni” w której pracował Mateusz Ratajczak przy swoim dziennikarskim śledztwie.

Spotkania dla nowych członków Związku 21.05.2017, 22.02.2018, 27.07.2018

Spotkania członków to idealna okazja to nawiązania bliższych relacji z innymi osobami związanymi z polskim rynkiem kapitałowym i finansowym. Umożliwiamy naszym Członkom taką integrację tak często jak tylko to możliwe organizując szereg Konferencji, seminariów, ale również kameralnych spotkań. W lipcu 2018 Zarząd zorganizował dodatkowo dla Członków Integrację polegającą na treningu piłkarskim wszystkich zgłoszonych chętnych, a następnie wspólnych rozgrywkach w zawodach.

V Igrzyska Rynku Kapitałowego – 23.09.2017

Związek Maklerów i Doradców połączył siły ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych w kwestii organizowania sportowej imprezy dla środowiska rynku kapitałowego i wspólnie zorganizowali Igrzyska Rynku Kapitałowego (Capital Market Games). Całe wydarzenie zostało podzielone na dwie części: sportową i wieczorową. Pierwsza z nich obejmowała cały dzień sportowych rozgrywek w ponad 10 różnych dyscyplinach, natomiast druga część odbyła się w klubie Champion’s w hotelu Marriott.

Kapitalny Mundial – 16.06.2018

Wydarzenie organizowane w ramach VI Igrzysk Rynku Kapitałowego to czas sportowej rywalizacji i zabawy na najwyższym poziomie, który przyciągnął wielu uczestników rynku finansowego, m.in. spółek, biur maklerskich, autoryzowanych doradców, mediów ekonomicznych, kancelarii prawnych, firm doradczych czy agencji relacji inwestorskich. Każdy zawodnik na własnej skórze mógł odczuć prawdziwe emocje związane z grą o mistrzostwo. W 2018 roku część sportowa została ograniczona tylko do mistrzostw piłki nożnej, natomiast z części wieczornej zrezygnowano. Całe wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród wszystkich podmiotów rynku finansowego.

Instytucje Partnerskie ZMID

Związek po raz pierwszy umożliwił również członkostwo instytucjonalne, którego celem integracja rynku na poziomie firmowym, umożliwienie lepszej wymiany myśli i jest Pierwszymi Instytucjami Wspierającymi Związek Maklerów i Doradców zostały:

Gazeta Giełdy Parkiet od 01.09.2017

Credit Royal od 01.12.2017

ACI Polska Stowarzyszenie Dealerów Bankowych od 01.06.2018

Edukacja i kursy doszkalające

Związek współorganizował praktyczne szkolenia inwestycyjne, maklerskie, doradcze oraz analityczne. W latach 2017-2018 zostało przeszkolonych ponad 200 osób. Wykorzystując pomoc podmiotów zewnętrznych do realizacji szkoleń udało się nam znacznie zwiększyć promocję, jakość i rozpoznawalność:
– kursu Maklera Papierów Wartościowych
– kursu Doradcy Inwestycyjnego
– kursu Inwestycje, Kapitał, Emerytura
– kursu Strategie Inwestycyjne i Wycena
– kursu Analiza w MS Excel
– kursu na Doradcę Inwestycyjnego dla osób z licencją CFA

Realizacja Egzaminu CIIA:

Jako jedyna organizacja w Polsce Związek Maklerów i Doradców umożliwia przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na licencję CIIA, która jest europejskim odpowiednikiem amerykańskiej licencji CFA. Związek promuje międzynarodowe kwalifikacje oraz w ostatniej kadencji umożliwił podejście do finałowego egzaminu posiadaczom licencji maklerskich. Zarząd intensywnie pracował nad promocją i wzrostem rozpoznawalności licencji CIIA w Polsce. Efektem prac jest wzrost zainteresowania i rekordowa frekwencja na egzaminach, które odbędą się w 2019.

Uczestnictwo przedstawicieli Związku w egzaminach KNF:

Przedstawiciele Związku pojawiają się na egzaminach maklerskich i doradczych organizowanych przez KNF, aby wspierać kursantów i odpowiadać na pytania dotyczące egzaminów. Dodatkowo po egzaminie, Zarząd ZMID rozwiązuje test i udostępnia odpowiedzi dla uczestników egzaminu.

Realizacja cyklu wywiadów: Kariera w finansach

Zrealizowaliśmy serię nagrań z doświadczonymi praktykami na różnych stanowiskach finansowych, którzy opowiedzieli, jak wygląda ich codzienny dzień pracy. Rozmawialiśmy o takich zawodach jak:
– Makler Papierów Wartościowych z Sobiesławem Kozłowskim
– Zarządzający portfelami z Izą Sajdak
– Ekonomista z Grzegorzem Maliszewskim
– Manager z Mateuszem Muchą
– Analityk inwestycyjny z Piotrem Kawalą
– Audytor śledczy z Mariuszem Witalisem
– Prawnik na rynku kapitałowym z Idą Komorowską-Moj
– Przedsiębiorca z Pawłem Fałkowskim
– Specjalista relacji inwestorskich z Piotrem Wojtaszkiem
– Doradca finansowy z Adamem Tkaczykiem
– Rozwój Biznesu z Tomaszem Brackim

To wszystko efekt ciężkiej i regularnej pracy nad Stowarzyszeniem zarówno Zarządu jak i całego zespołu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane zaufanie na kolejne lata i obiecujemy jeszcze lepsze efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *