Menadżer ds. finansowych

W samym centrum Europy, Grupa Azoty Polyolefins, spółka należąca do lidera rynku chemicznego –Grupy Kapitałowej Grupa Azoty – realizuje projekt „Polimery Police”, jedną z największych inwestycji chemicznych w Polsce. W rezultacie powstanie zintegrowany kompleks (PDH-PP) zdolny produkować do 437 tys. ton polipropylenu rocznie – jednego z najbardziej powszechnych i przyjaznych środowisku tworzyw sztucznych. Już teraz dołącz do naszego zespołu i zmieniaj oblicze polskiej chemii. Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Twój zakres obowiązków:

  • Zawieranie transakcji zabezpieczających ryzyko rynkowe (instrumenty pochodne)
  • Bieżąca obsługa portfela instrumentów pochodnych Spółki
  • Prowadzenie procesów zarządzania bieżącą płynnością Spółki
  • Prowadzenie rachunkowości zabezpieczeń w odniesieniu do portfela instrumentów zabezpieczających
  • Tworzenie strategii zabezpieczeń ryzyka rynkowego
  • Tworzenie polityk, procedur oraz analiz na potrzeby zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością
  • Przygotowywanie dokumentów, raportów i prezentacji w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością
  • Wsparcie innych procesów finansowych w Spółce w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością
  • Bieżąca współpraca z innymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi Spółki

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe preferowane ekonomiczne/finansowe,
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu ryzykiem rynkowym (ryzyko stopy procentowej, kursowe i towarów) w przedsiębiorstwach sektora niefinansowego
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania płynnością w przedsiębiorstwie sektora niefinansowego
  • Znajomość instrumentów rynku finansowego
  • Doświadczenie w tworzeniu strategii zabezpieczeń ryzyka rynkowego
  • Znajomość zasad rachunkowości zabezpieczeń pod MSSF 9
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca swobodną komunikacje biznesową
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office (głównie exel)
  • Umiejętność pracy w zespole, samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy, rozwinięte umiejętności analityczne

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie zależne od posiadanych kwalifikacji
  • Możliwość rozwoju kariery w dynamicznie rozwijającej się organizacji
  • Pracę w zespole doświadczonych i zmotywowanych ludzi
  • Atrakcyjny system premii kwartalnych
  • Pakiet benefitów pozapłacowych (m.in. szkolenia, dofinansowanie do karty sportowej, dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do wypoczynku)
Pamiętaj aby w Twoim CV była poniższa zgoda!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U.  2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Co się stanie po kliknięciu „APLIKUJ”?

Zostaniesz przeniesiony na oficjalną stronę rekrutacji Grupa Azoty Polyolefins, gdzie należy złożyć swoje CV.