Grzegorz Łętocha

dr Grzegorz Łętocha – Przewodniczący Rady

Doktor nauk ekonomicznych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne). Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 154. Z rynkiem kapitałowym związany od sierpnia 2000 r. W latach 2000-2003 zarządzał funduszami inwestycyjnymi TFI PZU S.A.Od czerwca 2004 r. do sierpnia 2007 r. kierował Departamentem Rozwoju Produktów w TFI PZU S.A. Od września 2007 r. związany z BPH TFI S.A., gdzie początkowo kierował Departamentem Zarządzania Projektami, a od października 2009 r.zajmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami. W ramach działalności w ZMID w latach 2002-2004 był członkiem Zarządu, a od 2004 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Związku Maklerów i Doradców. Był członkiem komisji egzaminacyjnej dla maklerów papierów wartościowych.


drozdowski-adam

dr Adam Drozdowski

Posiada ponad 22-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami. W swojej karierze zawodowej współpracował zarówno z największymi towarzystwami funduszy inwestycyjnych, jak również z podmiotami, które dopiero wchodziły na rynek. W 2008 roku uzyskał tytuł Alfa przyznawany przez miesięcznik Forbes dla najlepszych zarządzających, zaś w 2013 roku znalazł się na podium rankingu najlepszych zarządzających organizowanego przez Gazetę Giełdy Parkiet. Legitymuje się licencją doradcy inwestycyjnego nr 90, licencją maklera papierów wartościowych nr 760, tytułem Chartered Financial Analyst oraz dyplomem Certified International Investment Analyst (CIIA). W latach 2001 – 2010  był Członkiem Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na Doradców Inwestycyjnych przy KNF, zaś w latach 2003-2015 Członkiem Komisji Egzaminacyjnej przy ACIIA. Prowadzi również zajęcia na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2002 – 2015 prowadził zajęcia na kursach dla doradców inwestycyjnych w ZMID. W latach 2008-2009 wykładał dla słuchaczy Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Od 2000 r. pełni funkcje we władzach Związku Maklerów i Doradców.


Komorowska_Ida_DT2

Ida Komorowska-Moj

radca prawny, Counsel w kancelarii Bird & Bird.

Doświadczony ekspert w dziedzinie fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym oraz prawie rynków kapitałowych. Obsługuje złożone transakcje na rynku polskim i międzynarodowym. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze fuzji i przejęć oraz transakcji związanych z inwestowaniem w projekty badawczo-rozwojowe. Doradzała przy wielu unikatowych i skomplikowanych projektach, w tym dla klientów wdrażających innowacyjne rozwiązania biznesowe, jak i technologiczne. Doradzała przy wielu ofertach publicznych zarówno spółek krajowych, jak i zagranicznych. Opracowywała i przeprowadzała złożone restrukturyzacje, podziały, połączenia i likwidacje spółek z wielu sektorów gospodarki, a także wewnątrzgrupowe restrukturyzacje zadłużeń. Zapewnia również kompleksowe wsparcie prawne dla spółek na zasadzie single point of contact. Brała udział w pracach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów. Uczestniczy w przygotowywaniu i komentowaniu projektów aktów prawnych z sektora rynków kapitałowych. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również absolwentką nauk politycznych, ze specjalizacją dziennikarską. Przed dołączeniem do Bird & Bird pracowała w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.


Artur Niewrzedowski1

Artur Niewrzędowski

Właściciel Agencji Komunikacji Medialnej multiAN. Wcześniej przez siedem lat współwłaściciel i Partner Zarządzający w firmie Talking Heads PR. Od ponad 10 lat profesjonalnie zajmuje się komunikacją medialną i marketingową. Doradzał korporacjom, osobom prywatnym, organizacjom i firmom prywatnym z różnych branż. Jest współtwórcą i realizatorem projektów m.in. dla: Grupy Euler Hermes, Kulczyk Holding, W.Kruk, PKO BP, Grant Thornton, Franklin Templeton, Pekaes, Pioneer Pekao, Satus, Polskiej Rady Biznesu, ZF Unia, Superfund, Toyota Bank. Jest współpomysłodawcą prestiżowego projektu Dyrektor Finansowy Roku, który realizuje i prowadzi od 8 lat. Jest także związany z ideą unikalnego projektu – Forum Przedsiębiorców Prywatnych Grant Thornton. W latach 2006 – 2008 roku był Public Relations Managerem/Kierownikiem Zespołu Komunikacji Zewnętrznej w firmie Xelion. Pełnił także funkcję zastępcy Redaktora Naczelnego Inwestora Finansowego – wydawanego magazynu uczestników rynku kapitałowego. Przez blisko 2 lata zajmował się komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną portalu Gazeta.pl. Przez blisko trzy lata współtworzył dział serwisów biznesowych Wirtualnej Polski, gdzie kierował działem analiz i informacji ekonomicznych.

Dorota Sierakowska

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach (m.in. TVP1, TVP2, TVN24 Biznes i Świat, Polsat News, Radiowa Trójka, Gazeta Giełdy “Parkiet”, Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna). Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych, autorka bloga podróżniczego d-tour.pl.


Magda Zajączkowska-Ejsymont1

Magdalena Zajączkowska-Ejsymont

Absolwentka kierunku Finanse i Bankowość, wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W 2006 r. uzyskała licencję doradcy inwestycyjnego nr 238, wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednych z największych instytucji zarządzania aktywami w kraju. W latach 2006-2008 pracowała w PZU AM S.A.,  jako analityk rynku akcji oraz doradca inwestycyjny. Następnie w latach 2008-2009 pracowała w AIG PTE S.A., jako zastępca zarządzającego portfelem akcji, gdzie kierowała również zespołem analiz. W latach 2009-2015 zatrudniona w PKO TFI S.A. na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi, gdzie zarządzała funduszami akcyjnymi, uzyskując jedne z najlepszych wyników inwestycyjnych w poszczególnych kategoriach funduszy. W latach 2013-2015 była członkiem Rady Nadzorczej i przewodniczącą Komitetu Audytu Rady Nadzorczej, zaś 2015-2016 członkiem zarządu PKP Intercity S.A., gdzie sprawowała nadzór nad działalnością Spółki w obszarach: finansów, zakupów i gospodarki magazynowej, IT, audytu i kontroli wewnętrznej, obsługi konduktorskiej, standardów, jakości i obsługi posprzedażowej oraz HR. Obecnie jest Partnerem Zarządzającym w firmie inwestycyjnej.