fbpx

ul. Sienna 93 lok. 2, 00-815 Warszawa +48 601 357 865 biuro@zmid.org.pl

  • Home
  • O nas – Historia

< Powrót

O nas – Historia

CZYM JEST ZMID?

Związek Maklerów i Doradców jest Stowarzyszeniem osób związanych z rynkiem finansowym. Należą do nas Inwestorzy indywidualni, Bankierzy, Prawnicy, Maklerzy czy Doradcy Finansowi i Inwestycyjni. Działamy jako organizacja non-profit a naszą misją jest finansowa edukacja społeczeństwa i integracja rynku finansowego w Polsce.

Jak powstał ZMID?

Nasza historia sięga 24 sierpnia 1991. Wtedy to odbył się pierwszy w historii zjazd założycielski po przeprowadzeniu przez Komisję Papierów Wartościowych trzech pierwszych egzaminów maklerskich. Początkowo ZMID był organizacją obowiązkowego samorządu zawodowego – to znaczy przynależność w nim była obowiązkowa. W wyniku zmian ustawowych w 1998 przestaliśmy jednak być organizacją przymusową, a staliśmy się Stowarzyszeniem, w którym członkostwo mogli wtedy uzyskać wszyscy posiadający licencje Maklera Papierów Wartościowych lub Doradcy Inwestycyjnego. Kolejne zmiany przyniósł rok 2002, kiedy to podczas XV Zjazdu ZMID do członkostwa dopuszczono również Maklerów Giełd Towarowych (obecnie ten tytuł zawodowy już nie istnieje). Od 2014 roku ZMID to już nie tylko Maklerzy i Doradcy, ale również setki członków bez licencji, które chcą rozwijać swoją karierę i wiedzę o rynkach finansowych – wszyscy bankierzy, analitycy, konsultanci, prawnicy, inwestorzy indywidualni i pozostali bliżej lub dalej związani z finansami przedstawiciele najróżniejszych zawodów mogą należeć dziś do ZMID jako Członkowie Wspierający.

Jakie są nasze cele?

INTEGRACJA

Dzięki organizacji wielu wydarzeń zarówno merytorycznych jak i mniej formalnych integrujemy całe środowisko finansowe. Umożliwiamy wszystkim nawiązanie relacji i kontaktów pomiędzy w całym środowisku. Organizowane przez ZMID wydarzenia weszły już do kanonu polskiego rynku kapitałowego zarówno jako najlepsza okazja do poszerzenia swoich kompetencji, ale także do dobrej zabawy. Wieczorne spotkania ZMID potrafią przyciągać w jedno miejsce nawet 1000 osób z całego rynku! Coroczne rynkowe igrzyska sportowe  jakie organizujemy to z kolei ponad 500 uczestników rywalizujących w kilkunastu dyscyplinach. Do tego dochodzą też regularnie organizowane kameralne i mniej formalne spotkania przy piwie czy warsztaty z rynkowymi ekspertami.

KARIERA

W 2016 roku uruchomiliśmy specjalny dział wsparcia kariery, który współpracuje z większością instytucji rynku finansowego w Polsce. Dzięki niemu prowadzimy na wyłączność wiele projektów rekrutacyjnych pomagając w zatrudnieniu najlepszych osób zarówno na stanowiska manadżerskie jak i specjalistyczne czy podstawowe dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku. Od momentu uruchomienia tej działalności ponad 90 osób zmieniło dzięki nam pracę na lepszą.

Wieloletnie doświadczenie, relacje oraz ogromna sieć kontaktów okazała się idealnymi składnikami do sprawnego łączenia obu stron finansowego rynku pracy.

Aplikować na prowadzone rekrutacje mogą wszyscy, przy czym o nowych ofertach zawsze informujemy najpierw wszystkich Członków ZMID (również Członkowie Wspierający). Wszystkie najnowsze oferty pracy można znaleźć tutaj.

Ponadto, realizujemy również regularne cykle spotkań na żywo z przedstawicielami świata finansów, co stanowi świetną okazję do poznania od kuchni finansowego świata. Wszystkie spotkania Your Empowering Success można znaleźć tutaj.

Dodatkowo realizujemy również wywiady “Kariera w Finansach”, które są szansą dla młodych ludzi aby prosto od doświadczonych praktyków dowiedzieli się na czym naprawdę polega praca w danym zawodzie i mogli dzięki temu podjąć świadomą decyzję jaką ścieżką chcą podążać. Wszystkie nagrania można znaleźć tutaj.

EDUKACJA

Aktywnie podnosimu poziom edukacji finansowej i inwestycyjnej całego społeczeństwa we współpracy z naszymi partnerami.

Dodatkowo, realizujemy szkolenia i kursy stacjonarne oraz internetowe. Od ponad 25 lat przygotowujemy kandydatów do egzaminów organizowanych przez KNF. Dzięki nam licencję uzyskało ponad 750 Maklerów Papierów Wartościowych oraz ponad 180 Doradców Inwestycyjnych. Opracowaliśmy specjalny kurs doszkalający dla wszystkich osób z tytułem CFA lub CIIA, który przygotowuje do specjalnego sprawdzianu umiejętności pozwalającego tym osobom uzyskać licencję Doradcy Inwestycyjnego. Jako jedyni w Polsce posiadamy akredytację do przeprowadzania międzynarodowego egzaminu CIIA.

Wszystkie realizowane przez nas szkolenia, kursy i egzaminy można znaleźć tutaj.

Nie zapominamy jednak o tym, co najważniejsze i regularnie angażujemy się także w działalność społeczną. Szczególnie wspieramy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachowane podziękowania z poprzednich lat to prawdziwe unikaty, które codziennie przypominają nam, że warto pomagać!

Title post one

    OTRZYMUJ INFORMACJE O NAJNOWSZYCH PROJEKTACH ZMID