Konferencja “Praca i edukacja w Finansach: Rozwój, Perspektywy, Przyszłość”
Dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia ZMID!

Konferencja “Praca i edukacja w finansach” odbyła się 25 października 2016 roku! Miesiące przygotowań oraz uzgodnień i ilość osób jakiej naraz Sala Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych jeszcze nie widziała. Dziękujemy wszystkim 250 Uczestnikom, którzy zaufali ZMID i zdecydowali się uczestniczyć w tym wydarzeniu rozwijając swoją karierę i umiejętności na rynku finansowym. Dziękujemy wszystkim Prelegentom za inspirujące wystąpienia. Dziękujemy również Partnerom i Patronom, bez których to wydarzenie nie mogłoby odbyć się w takiej formie. Wszyscy, którym nie udało się być tego dnia z nami wciąż mają szansę obejrzeć inspirujące i pouczające wystąpienia naszych prelegentów! Posłuchać możecie o tym:

Ponadto zobacz kto zwyciężył w rankingu Młodych Gwiazd Rynku Finansowego oraz dowiedz się jak udało im się osiągnąć taki sukces!

Bądź na bieżąco z naszymi inicjatywami – dołącz do tysięcy osób zapisanych na nasz newsletter!Jak wyróżnić się na finansowym rynku pracy?

Jak wyróżnić się na finansowym rynku pracy? Na co najbardziej zwracają uwagę rekruterzy i pracodawcy? Jakie są najczęstsze i największe błędy popełniane przez osoby, które szukają zatrudnienia oraz jak tych błędów unikać? Posłuchaj wystąpienia Piotra Mazurkiewicz, Partnera w Grupie HRK, który z własnego doświadczenia opowiada o tym co należy zrobić aby zwrócić na siebie uwagę pracodawców i HeadHunterów. Przejdź do nagrania i posłuchaj praktycznych wskazówek do natychmiastowego zastosowania we własnej karierze!
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!

Zobacz zdjęcia z wystąpienia Piotra


Kariera w pionie czy w poziomie?

Dzisiejszy rynek pracy promuje rozwój nie tylko w górę korporacyjnej drabiny ale również w po jej bokach. Nie wszyscy pracownicy przystosowani są do obejmowania menadżerskich stanowisk. Brak im predyspozycji i odpowiednich umiejętności do zarządzania grupą czy podejmowania szybkich decyzji w stresie. Jakie umiejętności są najważniejsze dla specjalisty, a jakie dla managera? A może te dwie ścieżki w dzisiejszym świecie globalnych korporacji zaczeły się zacierać? Posłuchaj i zobacz rozmowę Piotra Fortuny, Dyrektora Finansowego w GK Immobile oraz Rafała Tyburcy, Dyrektora Personalnego w ABC Data i dowiedz się czy faktycznie warto dokładnie planować swoją ścieżkę kariery. Przejdź do nagrania i posłuchaj praktycznych wskazówek o tym jak rozwijać swoją karierę!
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z debaty


Rekrutacja w finansach: wczoraj, dziś, jutro

Proces rekrutacji podobnie jak inne procesy uległ dużym zmianom w ostatnich latach. Cyfryzacja znacznie skróciła czas komunikacji na linii pracowniik-pracodawca. Jaki wpływ będzie to miało na przyszłe rekrutacje oraz czy i jak kandydat jest w stanie wykorzystać te zmiany na swoją korzyść aby zyskać w oczach rekrutera? Michał Gołgowski, Dyrektor Zarządzający Spring Professional oraz Barbara Echaust, Starszy Konsultant opowiadają o tym jak zmienił się proces rekrutacji, na czym polega prawdziwy “employer branding” oraz które umiejętności najbardziej zaczynają cenić pracodawcy
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Boost your career with Chicago Booth

The University of Chicago Booth School of Business to jedna z najlepszych Szkół Biznesowych na świecie. Jej dedykowany program ekonomicznego MBA realizowany jest przez noblistów ekonomii dla… przyszłych noblistów ekonomii :). Jak studiuje się w miejscu uchodzącym za fabrykę ekonomicznej i biznesowej wiedzy? Maciej Ćwikiewicz należący do Klubu Alumnów Chicago Booth w Polsce oraz Jenny Eriksson i Eugenia Patriniche z londyńskiego oddziału szkoły opowiadają o tym czego można się spodziewać przystępując do programu MBA na Chicago Booth, jakie są możliwości dalszego rozwoju oraz czy naprawdę oznacza to naukę po nocach.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Moja droga na szczyt świata finansów

Odniesienie prawdziwego sukcesu na rynku finansowym to sztuka wymagająca odpowiedniego zestawu umiejętności, cech i okoliczności. Warto powtarzać zachowania tych, którym się udało i unikać błędów, które oni wcześniej popełnili. Aleksandra Friedel, członkini Rady ACCA oraz współwłaścicielka największej multiagencji ubezpieczeniowej w Polsce – Unilink to idealny przykład kariery wartej naśladowania. W swojej prezentacji opowiada o tym czy warto planować swoją karierę z góry, jakie są najważniejsze czynniki do osiągnięcia sukcesu w dynamicznym świecie rynków finansowych oraz przedstawia swoją burzliwą drogę na szczyt.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Przyszłość bez finansistów czy finansiści bez przyszłości?

Czy przyszłość potrzebuje finansistów, a może finansiści pozostaną grupą bez przyszłości? Każda z rewolucja przemysłowa zmienia sposób ludzkiego postrzegania rzeczywistości i trybu pracy. Jak w obecnie rozpoczynającej się kolejnej rewolucji opartej na systemach cyberfizycznych i sztucznej inteligencji ma odnaleźć się finansista? Czy postępujące zmiany zostawiają w ogóle miejsce dla finansowych zawodów w przyszłości? Marcin Kieszczyński z ACCA Polska przedstawia ciekawe wnioski z raportu przygotowanego przez ACCA oraz PwC we wrześniu 2016 roku.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Globalne inwestycje na wyciągnięcie ręki

Jeszcze 10 lat temu inwestycje na rynkach zagranicznych były z perspektywy polskiego inwestora czymś nieosiągalnym. W ciągu tej dekady polskie biura maklerskie poszły jednak z duchem czasu obecnie proponując szereg rozwiązań umożliwiających globalne inwestycje na wyciągnięcie ręki. Dawid Błaszczyk z Domu Maklerskiego BOŚ przedstawia najpopularniejsze z nich oraz identyfikuje powody, dla których inwestorzy coraz częściej i coraz chętniej interesują się rynkami zagranicznymi.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Czas robi swoje, a Ty?

Czas nie stoi w miejscu. Zmiany w otaczajacym nas świecie zachodzą niezwykle dynamicznie, a my musimy wiedzieć jak siędo nich dostosować. Kiedyś znajomość obcych języków i odpowiednie studia gwarantowały krajową, a nawet międzynarodową karierę. Dziś w dobie dużej podaży i szybkiej dekapitalizacji wiedzy nie jest to już tak proste. Dr Andre Helin, Prezes BDO Polska oraz człowiek legenda polskiego rynku kapitałowego w osobistym wywiadzie mówi na co każdy człowiek powinien zwracać uwagę podczas swojego rozwoju zawodowego oraz jak ważne jest w życiu… szczęście.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia


Młode Gwiazdy Rynku Finansowego

W ramach Konferencji odbył się również plebiscyt ZMID oraz Gazety Giełdy Parkiet na Młode Gwiazdy Rynku Finansowego w kategoriach Analityk, Zarządzający, Manager oraz Makler. Kilkaset oddanych głosów, ponad 20 zgłoszonych kandydatów i czwórka zwycięzców. Wszystkich zapytaliśmy o sekret ich sukcesu oraz jakich rad udzieliliby innym aby go powtórzyć.
Kliknij w obrazek poniżej i dowiedz się więcej!


Zobacz zdjęcia z wystąpienia