Integracja, Kariera i Edukacja w ZMID

Związek Maklerów i Doradców (ZMID) to Stowarzyszenie istniejące od 24.08.1991 zrzeszające osoby posiadające licencje maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego. Ponadto do Stowarzyszenia należy też grono członków wspierających, czyli osób bez licencji, które aktywnie działają na rynku kapitałowym. Łącznie do ZMID należy blisko 1600 członków.
Stowarzyszenie funkcjonuje od samych początków istnienia rynku kapitałowego w Polsce. Stanowi reprezentacje osób pracujących w branży finansowej, a od 1999 roku organizuje liczne kursy i szkolenia, które pozwalają zdobywać wiedzę o rynkach kapitałowych, analizie danych oraz przygotowujące do egzaminów na Maklera Papierów Wartościowych i Doradcę Inwestycyjnego. Cele ZMID koncentrują się na Integracji, Karierze i Edukacji. ZMID spełnia rolę czynnika integrującego środowisko finansowe organizując spotkania integracyjne i konferencje umożliwiające nawiązywanie osobistych kontaktów i relacji pomiędzy całym środowiskiem.
Prowadzone przez ZMID Biuro Karier ułatwia kontakt pomiędzy pracodawcami potrzebującymi profesjonalistów, a Członkami Związku poszukującymi nowych wyzwań. Filar edukacyjny realizujemy przez oferowanie szerokiej gamy szkoleń kierowanych do wszystkich osób zainteresowanych rynkiem kapitałowym , jak również tych, którzy starają się zapoznać z tą tematyką od podstaw. Na stronie www.zmid.org.pl znajdą Państwo opis wielu aktywności, które obecnie prowadzimy.
Najnowsze inicjatywy ZMID zobaczysz na:
1. Kanał ZMID na YouTube
2. FanPage ZMID na FB
3. Konto ZMID na Twitter
4. Opis ZMID w Wikipedi