Konferencja PFR ZMID Ponad 2 miliardy złotych na rozwój Twoich pomysłów

KONFERENCJA “PRZYSZŁOŚĆ, FINANSE, ROZWÓJ”

Najciekawsze wydarzenie dla wszystkich startupów oraz inwestorów w 2017 roku!

Konferencja “Przyszłość, Finanse, Rozwój” organizowana przez ZMID we współpracy z PFR Ventures (część Polskiego Funduszu Rozwoju) to jedyne takie wydarzenie, podczas którego poruszane są najbardziej kluczowe z perspektywy każdego przedsiębiorcy i inwestora tematy. Dynamika zmian w dzisiejszym świecie jest niezwykle intensywna. Postęp technologicznego rozwoju w każdej niemal branży daje się zauważyć z miesiąca na miesiąc, a pojawiające się start-upy coraz częściej próbują swoich sił łącząc np. branżę finansową z informatyczną. Obecne rozwiązania niejednokrotnie jeszcze kilka lat temu nie istniały nawet w fazie koncepcyjnej, a prędkość z jaką postępuje ich rozwój wciąż zdają się przyspieszać. Czy w takiej sytuacji jest możliwe przewidzieć przyszłość finansowego świata? To tylko jedno z pytań, na które wspólnie staraliśmy się znaleźć odpowiedź podczas Konferencji.


Relacja z Konferencji: “Przyszłość, Finanse, Rozwój”

Całe Wydarzenie odbyło się w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych równo o godzinie 13:00. Ponad 100 uczestników, z których około 70% stanowili przedstawiciele przeróżnych startupów począwszy od branży finansowej, przez produkcyjną aż do medycznej czy z zakresu ochrony środowiska. Oprócz nich na Sali znajdywali się przedstawiciele funduszy Venture Capital, Private Equity, Aniołowie Biznesu ale także zarządzający klasycznymi zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi. Dzięki zachowaniu takiej proporcji osób każdy przedsiębiorca miał szansę w trakcie przerw porozmawiać bezpośrednio o swoim pomyśle z osobami decyzyjnymi w tych instytucjach. Każdy inwestor zyskał z kolei okazję na poznanie szeregu ciekawych pomysłów i rozszerzenie swojego portfolio produktowego. Świetnie ocenione debaty i wystąpienia prelegentów oraz wysoka frekwencja potwierdzają, że istnieje wśród młodych przedsiębiorców duża potrzeba na podobne wydarzenia, które w równym równym stopniu pozwalają na zwiększenie swojej wiedzy i kompetencji oraz biznesowy networking.


Pierwszy moduł “Przyszłość” rozpoczęła prezentacja Piotra Mazurkiewicza, Partnera Zarządzającego w jednej z największych firm specjalizujących się w rekrutacji pracowników – HRK. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się szczegółów dotyczących jednej z najszybciej rozwijających się branż w starupowym świecie czyli FinTechu. Jakich kompetencji potrzebuje obecnie FinTechowy rynek pracy? Jak trudno jest dostać pracę w FinTechu i czy w ogóle warto się o nią ubiegać? Sporo trudnych pytań, na które w zaledwie 20 minut Piotrowi udało się znaleźć odpowiedź. Następnie rozpoczęła się debata, w której Piotr Mazurkiewicz wspólnie z Michałem Macierzyńskim (Head of Mobile Banking PKO BP) oraz Pawłem Sobkiewiczem (Partner Zarządzający funduszem HBI Ventures) dyskutowali o innowacjach, trendach i rewolucjach na rynku finansowym, a także opowiadali w jakie startupy w tej chwili oni byliby skłonni zainwestować swój kapitał.

Podczas kolejnego modułu “Finanse” wystąpił Prezes BDO Polska – dr Andre Helin, który udzielał cennych wskazówek jak sprawnie sprzedawać swój pomysł inwestorom gdy jeszcze brakuje nam zasobów i historii działania. Inspirujący i pouczający dla wszystkich wykład, w którym każdy otrzymał gotowy przepis na to jakie działania powinien podjąć już teraz dla swojej firmy aby inwestorzy patrzyli na nią przychylniejszym okiem nawet jeśli nie przynosi ona jeszcze wielkich zysków. Zaraz po wystąpieniu Prezesa Helina rozpoczęliśmy debatę “Przyszłość produktów i usług”, w której ponownie Andre Helin oraz mecenas Sławomir Szepietowski z międzynarodowej kancelarii prawnej Bird&Bird rozmawiali między innymi o tym na co powinien uważać każdy przedsiębiorca. Czy umowy o zachowaniu poufności albo zgłaszane prawa patentowe naprawdę cokolwiek dają czy to tylko zabierająca czas zabawa dla własnego komfortu? Co obecnie stanowi dla przedsiębiorców największe wyzwania? 45 minut to niewiele czasu na tak trudne pytania, ale szczęśliwie – zdążyliśmy w czasie! 🙂

Ostatni moduł Konferencji “Rozwój” rozpoczęła prezentacja Prezesa PFR Ventures – Macieja Ćwikiewicza, który przedstawił perspektywy rozwoju rynku Venture Capital w Polsce oraz opowiedział o prowadzonych przez PFR specjalnych programach, w ramach których do polskich startupów trafi na przestrzeni najbliższych lat ponad 2,5 miliarda złotych! Po tej prezentacji rozpoczęliśmy ostatnią debatę, w której Maciej Ćwikiewicz wspólnie z Arkadiuszem Regiecem (Prezes Beesfund) oraz Rafałem Pluteckim (szef Google Campus Warsaw) na bazie własnych doświadczeń omawiali korzyści i ryzyka przed jakimi stoją przedsiębiorcy i inwestorzy korzystający lub udzielający finansowania Venture Capital.


« 1 z 2 »


Prelegenci Konferencji: “Przyszłość, Finanse, Rozwój”


PARTNERZY GŁÓWNI

PARTNERZY

PATRONI