Kapitalny mundial 2019 – podsumowanie turnieju!

Kapitalny Mundial 2019 o Puchar Rynku Kapitałowego dobiegł końca! Tego dnia serce rynku kapitałowego znaleźć można było na warszawskim Ursynowie i Arenie Futbolu. Byliśmy świadkami walki do ostatniego gwizdka, szybkich zwrotów akcji, decydujących karnych i dziesiątek goli. Na trzech boiskach piłkarskich walczyło 16 drużyn, które reprezentowały cały przekrój rynku finansowego. Walczyły instytucje, spółki, domy maklerskie, TFI czy brokerzy. Ostatecznie udało wyłonić się pierwsze 3 miejsca choć nie obyło się bez dramatycznych zwrotów akcji!

Rozgrywki podzielone były na 4 grupy po 4 drużyny w każdej. Z grup wychodziły 2 najlepsze drużyny, które mierzyły się ze sobą w Turnieju Profesjonalistów. Dodatkowo drużyny, które nie wyszły z grup, miały możliwość zawalczenia o swój honor czy szczęście. Jak wyglądały wyniki po 24 kolejkach fazy grupowej?

Do fazy pucharowej udało się przejść drużynom: NBP, DM Vestor, National Westminster Bank, Vivus Finance, GG Parkiet, Eques Investment TFI, PZU Sport Team oraz Loando. Dalsze rozgrywki dostarczyły jeszcze więcej emocji. W pierwszych dwóch ćwierćfinałach NBP pokonał DM Vestor 4:1, a National Westminster Bank wygrał 1:0 z drużyną Vivus Finance. W kolejnym ćwierćfinale Eques Investment TFI zwyciężył po zaciętej walce z drużyną GG Parkiet 4:1. Warto dodać, że dla GG Parkiet był to pierwszy mecz, w którym stracili bramkę. Ostatni ćwierćfinał był zdecydowanie najbardziej zacięty. PZU Sport Team zremisował 0:0 z drużyną Loando zwyciężając później 3:2 w konkursie rzutów karnych.

W półfinałach zmierzyły się ze sobą drużyny  NBP, National Westminster Bank, Eques Investment TFI i PZU Sport Team. Oba pojedynki dostarczyły ogromnych emocji. Do finału dostała się drużyna National Westminster Bank pokonując w bankowym starciu NBP 2:1. W drugim półfinale drużyna PZU Sport Team pokonała znacżacą przewagą 4 bramek (4:0) Eques Investment TFI.

Mecz o trzecie miejsce, który rozgrały między sobą Eques Investment TFI oraz NBP. Po wielu minutach zaciętej walki o dominacje na boisku, możliwość oddania decydującego strzału oraz licznych zwrotach akcji, wynik 5:3 ostatecznie zapewnił NBP trzecie miejsce na Kapitalnym Mundialu.

Finałowe starcie pomiędzy PZU Sport Team oraz NatWestem do końca pierwszej połowy przebiegało bardzo równo i naprawdę cieżko było określić kto sięgnie po Puchar Rynku Kapitałowego. Po przerwie jednak drużynie PZU Sport Team z Tomaszem Kotko (C), Dawidem Wojdyną, Pawłem Stańczewskim, Józefem Kordylem, Mateuszem Pawlakiem, Grzegorzem Solmą, Piotrem Słoneckim, Kamilem Kocińskim, Markiem Czaplickim oraz Marianem Kopą udało się przebić przez obronę NatWesta kończąc ostatecznie mecz wynikiem 1:0!

Warto dodać jednak, że korona króla strzelców przypadła zawodnikowi drużyny NBP – Grzegorzowi Polasińskiemu, który oddał 13 celnych strzałów.

Kolejna edycja turnieju w 2020 roku! Już zaczynajcie treningi! ?

Dziękujemy Partnerowi Głównemu Kapitalnego Mundialu 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *