fbpx

ul. Sienna 93 lok. 2, 00-815 Warszawa +48 601 357 865 biuro@zmid.org.pl

< Powrót

Kapitalny Mundial 2018 – podsumowanie turnieju!

9 lipca, 2018 BRAK KOMENTARZY

Kapitalny Mundial 2018 o Puchar Rynku Kapitałowego dobiegł końca! Tego dnia serce rynku kapitałowego znaleźć można było na warszawskim Ursynowie i Arenie Futbolu. Byliśmy świadkami walki do ostatniego gwizdka, szybkich zwrotów akcji, decydujących karnych i dziesiątek goli. Na trzech boiskach piłkarskich walczyło 18 drużyn, które reprezentowały cały przekrój rynku finansowego. Walczyły instytucje, spółki, domy maklerskie, TFI czy brokerzy. Ostatecznie udało wyłonić się pierwsze 3 miejsca choć nie obyło się bez dramatycznych zwrotów akcji! Jak przebiegał cały turniej?

Zobacz jak wyglądał turniej Kapitalnego Mundialu 2018!

Rozgrywki podzielone były na 3 grupy po 6 drużyn w każdej. Z grup wychodziły 2 najlepsze drużyny, a dodatkowo 2 najlepsze spośród trzecich miejsc. Jak wyglądały wyniki po 15 kolejkach fazy grupowej?

[/kc_column][/kc_row]

Do fazy pucharowej udało się przejść drużynom: Polnordu, PKO BP, Alior Banku, Cyfrowego Polsatu, Eques Investment TFI, PGE Ventures, Vestor oraz GK GPW. Dalsze rozgrywki dostarczyły jeszcze więcej emocji. W pierwszych dwóch ćwierćfinałach PKO BP pewnie pokonał DM Vestor 7:0, a Alior Bank wygrał 4:0 z drużyną PGE Ventures. W kolejnym ćwierćfinale Polnord zwyciężył po zaciętej walce z GPW 7:3. Warto dodać, że dla Polnordu był to pierwszy mecz, w którym stracili jakąkolwiek bramkę. Ostatni ćwierćfinał był zdecydowanie najbardziej zacięty. Cyfrowy Polsat zremisował 0:0 z drużyną Eques Investment TFI zwyciężając później 5:3 w konkursie rzutów karnych.

W półfinałach zmierzyły się ze sobą drużyny PKO BP, Alior Banku, a także Cyfrowego Polsatu i Polnordu. Oba pojedynki dostarczyły ogromnych emocji. Do finału dostała się drużyna PKO BP pokonując w bankowym starciu Alior Bank 5:3. W drugim półfinale drużyna Cyfrowego Polsatu do ostatniej minuty prowadziła z Polnordem 2:1, w ostatniej chwili drużynie giełdowego dewelopera udało się jednak wyrównać i doprowadzić do konkursu jedenastek, który ostatecznie wygrała 5:4.

Mecz o trzecie miejsce, który rozgrały między sobą Alior Bank oraz Cyfrowy Polsat w regulaminowym czasie nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia (0:0). Drużyna telekomu ewidentnie lubi brać udział w strzelaniu karnych 🙂 Tym razem jednak skuteczniej niż podczas półfinałów. Wynik 5:4 ostatecznie zapewnił cyfrowemu Polsatowi trzecie miejsce na Kapitalnym Mundialu.

Finałowe starcie pomiędzy PKO BP oraz Polnordem do końca pierwszej połowy przebiegało bardzo równo i naprawdę cieżko było określić kto sięgnie po Puchar Rynku Kapitałowego. Po przerwie jednak drużynie Polnordu z Jerzym Kotkowskim (C), Cezarym Kucharskim, Piotrem Osieckim, Jackiem Rybą, Łukaszem Lewandowskim, Maciejem Boguckim, Jakubem Pikulskim, Pawłem Zbierańskim, Jakubem Muzyką oraz Kamilem Fedorowiczem udało się przebić przez obronę PKO BP kończąc ostatecznie mecz wynikiem 7:1!

Warto dodać jednak, że korona króla strzelców przypadła zawodnikowi drużyny PKO BP. Adam Wielgołaski ze strzelonymi 33 bramkami wywalczył w nagrodę złotą sztabę od firmy Goldenmark!

Zobacz wszystkie drużyny Kapitalnego Mundialu!

Drużyna Alior Bank Kapitalny Mundial 2018

Drużyna CCC Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Aegon Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Cyfrowy Polsat Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Aria Kapitalny Mundial 2018

Drużyna GPW Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Goldenmark Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Kancelaria Gessel Kapitalny Mundial 2018

Drużyna BDM Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Analizy Online Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Eques Investment TFI Kapitalny Mundial 2018

Drużyna GG Parkiet Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Polnord Kapitalny Mundial 2018

Drużyna PKO BP Kapitalny Mundial 2018

Drużyna Noble Securities Kapitalny Mundial 2018

Drużyna PGE Ventures Kapitalny Mundial 2018

Drużyna DM XTB Kapitalny Mundial 2018

Drużyna DM Vestor Kapitalny Mundial 2018

Drużyna ZMID Mundial 2018

Zobacz również pozostałe zdjęcia z Kapitalnego Mundialu 2018!

Kolejna edycja turnieju w 2019 roku! Już zaczynajcie treningi! 🙂

Dziękujemy Partnerom Kapitalnego Mundialu 2018

Partnerzy Główni

Partnerzy

leave a comment