Jak wyróżnić się na finansowym rynku pracy?

Rynek pracy jak każdy inny charakteryzuje się czasowymi nadwyżkami podaży lub popytu. Jednego roku znalezienie pracy może być niewykonalne podczas gdy już rok później może dojść do sytuacji gdzie to my dyktujemy warunki pracodawcy. Myli się ten, kto sądzi że dbanie o własną markę na rynku jest wartością pomijalną. Pozytywne wyróżnianie się na rynku pracy przynosi korzyści w każdej fazie cyklu koniunktury. Jak się na takim rynku wyróżnić? Piotr Mazurkiewicz, Partner z Grupy HRK oraz doświadczony Headhunter wskazuje na trzy najważniejsze elementy pożądane z perspektywy pracodawcy w dzisiejszym globalnym świecie.
Dziś pracodawcy szczególnie cenią umiejętności miękkie takie jak pasję do pracy czy odwagę do podejmowania decyzji. Warto również wyróżnić się tzw. wiedzą międzynarodową – pokażmy pracodawcy, że płynnie orientujemy się nie tylko w trendach lokalnych ale również w gospodarce globalnej. Przede wszystkim jednak trzymajmy wysoki standard wyników swojej pracy i pokażmy pracodawcy, że możemy pracować wciąż coraz lepiej. – Piotr Mazurkiewicz

Zapominanie o rozwoju tych umiejętności to nie jedyny błąd jakie popełniają szukający pracy na rynku finansowym. Największym błędem wszystkich jest zainteresowanie się rynkiem pracy i wycena swojej wartości zdecydowanie za późno.
Przede wszystkim szukamy pracy dopiero wtedy kiedy ją stracimy, a w konsekwencji kompletnie zapominamy o sieci kontaktów czy o naszym profilu zawodowym w dedykowanych social media, które świetnie pozycjonują nas na rynku. – Piotr Mazurkiewicz

Jakie jeszcze błędy popełniają wszyscy szukający pracy i przede wszystkim jak ich unikać i doprowadzić do sytuacji kiedy to praca zacznie szukać nas, a nie odwrotnie? O tym dowiesz się z dalszej części nagrania prezentacji Piotra. Jeśli chcesz poznać proste lecz efektywne wskazówki do natychmiastowego zastosowania w swojej własnej karierze koniecznie posłuchaj pelnego wystąpienia Piotra lub specjalnie przygotowanego skrótu najważniejszych wniosków.
Zobacz podsumowanie całej prezentacji Piotra
lub
przejdź do pełnego wystąpienia

Grupa HRK
Grupa HRK jest jedną z największych organizacji doradczych w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce oferując usługi z zakresu rekrutacji pracowników, badań i rozwoju potencjału zawodowego, budowy ścieżek kariery oraz employer brandingu.


Pełne wystąpienie Piotra podczas Konferencji
Przejdź do podsumowania całej Konferencji o Pracy i Edukacji w Finansach i zobacz pozostałe wystąpienia!

Dowiedz się więcej o tym jak wyglądają różne ścieżki Kariery w Finansach. Obejrzyj nasz najnowszy cykl i dowiedz się między innymi: