fbpx

ul. Sienna 93 lok. 2, 00-815 Warszawa +48 601 357 865 biuro@zmid.org.pl

< Powrót

Sprawdzian umiejętności CIIA® i CFA®

25 czerwca, 2017 BRAK KOMENTARZY

Jeżeli posiadasz tytuł CIIA® lub CFA® masz możliwość ubiegania się o licencję Doradcy Inwestycyjnego bez konieczności zdawania egzaminu dedykowanego tej certyfikacji . Osiągnięcie pozytywnego wyniku ze Sprawdzianu Umiejętności pozwoli ci uzyskać uprawnienia doradcy.

Klikając tu możesz bezpośrednio przejść do nagrania “Jak wygląda Sprawdzian Umiejętności?”

Sprawdzian Umiejętności składa się z 30 pytań testowych, jednokrotnego wyboru z 4 możliwymi wariantami odpowiedzi. Na ich rozwiązanie egzaminowani mają 90 minut.

(Dla porównania Egzamin DI składa się z trzech kilkugodzinnych testów).

Sprawdzian Umiejętności swoim zakresem tematycznym obejmuje w największym stopniu zagadnienia rachunkowe oraz prawne. (Ich dokładny podział statystyczny otrzymasz po zapisie na nasz kurs przygotowujące). Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się na nim zadania obliczeniowe z zakresu np. wyznaczenia YTM. Należy więc koniecznie zabrać ze sobą kalkulator analogiczny jak na egzaminach CIIA® lub CFA®!

Podobnie jak w przypadku egzaminu na Maklera Papierów Wartościowych jak i egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego obowiązuje punktacja ujemna. Co to oznacza? Za każdą poprawną otrzymasz 2 punkty, za jej brak 0 punktów, natomiast za odpowiedź złą -1 punkt (MINUS 1 pkt).

Do zdania sprawdzianu potrzebne jest aż 40 punktów, co przy powyższej punktacji prowadzi do tego, że odpowiedni stosunek dobrych/złych i braku odpowiedzi jest dość niewielki i kształtuje się następująco:

Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne zdanie egzaminu rekomendujemy wzięcie udziału w naszym kursie doszkalającym self-study, który przygotowaliśmy specjalnie pod ten egzamin. Skrypty i materiały, które od nas otrzymasz pozwolą Ci w jeden weekend przygotować się na 95% zagadnień jakie będziesz mógł spotkać na egzaminie. Wśród nich znajdziesz:

  • Arkusze egzaminacyjne Sprawdzianu Umiejętności z poprzednich lat wraz z odpowiedziami, które dostępne są tylko na naszym kursie self-study!
  • Specjalnie przygotowaną przez nas statystykę pokazującą procentowy udział poszczególnych zagadnień sporządzoną na podstawie poprzednich egzaminów!
  • Komplet materiałów w formie skryptów najważniejszych zagadnień prawnych.
  • Komplet materiałów w formie skryptów najważniejszych zagadnień rachunkowych.

leave a comment