Jak wygląda Sprawdzian Umiejętności na licencję Doradcy dla CIIA® lub CFA®

Jeżeli posiadasz tytuł CIIA® lub CFA® masz możliwość ubiegania się o licencję Doradcy Inwestycyjnego bez konieczności zdawania egzaminu dedykowanego tej certyfikacji! Osiągnięcie pozytywnego wyniku ze Sprawdzianu Umiejętności pozwoli ci uzyskać uprawnienia doradcy.

Na poniższym nagraniu możesz zobaczyć, jak wygląda Sprawdzian Umiejętności na licencję Doradcy Inwestycyjnego.

Sprawdzian Umiejętności składa się z 30 pytań testowych, jednokrotnego wyboru z 4 możliwymi wariantami odpowiedzi. Na ich rozwiązanie egzaminowani mają 90 minut.

(Dla porównania klasyczny Egzamin na Doradcę Inwestycyjnego składa się z trzech kilkugodzinnych testów).

Sprawdzian Umiejętności swoim zakresem tematycznym obejmuje w największym stopniu zagadnienia rachunkowe oraz prawne. (Ich dokładny podział statystyczny otrzymasz po zapisie na nasz kurs przygotowujący). Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się na nim zadania obliczeniowe z zakresu np. wyznaczenia YTM. Należy więc koniecznie zabrać ze sobą kalkulator analogiczny jak na egzaminach CIIA® lub CFA®!

Podobnie jak w przypadku egzaminu na Maklera Papierów Wartościowych jak i egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego obowiązuje punktacja ujemna. Co to oznacza? Za każdą poprawną otrzymasz 2 punkty, za jej brak 0 punktów, natomiast za odpowiedź złą -1 punkt (MINUS 1 pkt).

Do zdania sprawdzianu potrzebne jest aż 40 punktów, co przy powyższej punktacji prowadzi do tego, że odpowiedni stosunek dobrych/złych i braku odpowiedzi jest dość niewielki i kształtuje się następująco:

Aby zwiększyć swoje szanse na pozytywne zdanie egzaminu rekomendujemy wzięcie udziału w naszym kursie doszkalającym self-study, który przygotowaliśmy specjalnie pod ten egzamin. Skrypty i materiały, które od nas otrzymasz pozwolą Ci w jeden weekend przygotować się na 95% zagadnień jakie będziesz mógł spotkać na egzaminie. Wśród nich znajdziesz:

  • Arkusze egzaminacyjne Sprawdzianu Umiejętności z poprzednich lat wraz z odpowiedziami, które dostępne są tylko na naszym kursie self-study!
  • Specjalnie przygotowaną przez nas statystykę pokazującą procentowy udział poszczególnych zagadnień sporządzoną na podstawie poprzednich egzaminów!
  • Komplet materiałów w formie skryptów najważniejszych zagadnień prawnych.
  • Komplet materiałów w formie skryptów najważniejszych zagadnień rachunkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.