fbpx

< Powrót

Sprawdzian umiejętności CIIA® i CFA®

June 25, 2017 BRAK KOMENTARZY

Sprawdzian umiejętności organizowany przez KNF pozwala osobom posiadającym tytuł CIIA® lub CFA® uzyskać licencję Doradcy Inwestycyjnego o wiele szybciej niż dotychczas.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin swoim zakresem tematycznym obejmuje w największym stopniu zagadnienia rachunkowe oraz prawne. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się na nim zadania obliczeniowe z zakresu np. wyznaczenia YTM. Koniecznie należy więc zabrać ze sobą kalkulator analogiczny jak na egzmainach CIIA® lub CFA®! Nieciekawie byłoby stracić cenne punkty tylko przez brak sprzętu, a ewentualnie rozdawane przez Komisję kalkulatory proste w przypadku YTM niewiele wam pomogą.

W przeciągu 90 minut należy udzielić odpowiedzi na 30 pytań testowych z 4 możliwymi wariantami, z których tylko jeden jest poprawny. Ale uwaga! Podobnie jak w przypadku egzaminu na maklera papierów wartościowych jak i  egzaminu na doradcę inwestycyjnego obowiązuje punktacja ujemna! Co to oznacza? Za każdą poprawną odpowiedź Komisja przyzna 2 punkty, za jej brak 0 punktów, natomiast za odpowiedź złą -1 punkt (słownie MINUS jeden!).

Do zdania egzaminu potrzebne jest aż 40 punktów, co przy powyższej punktacji prowadzi do tego, że odpowiedni stosunek dobrych/złych i braku odpowiedzi jest dość niewielki i trudny do osiągnięcia.

Jeśli Twoja codzienna praca utrudnia szybką i efektywną naukę do egzaminu – zapraszamy na specjalnie uruchomiony pod ten egzamin kurs doszkalający, gdzie w jeden weekend przyswoicie najbardziej potrzebną wiedzę oraz otrzymacie materiały znacznie ułatwiające przebrnięcie przez część prawną i rachunkową. Na naszych zajęciach przygotujemy Cię na 95% pytań jakie spotkasz na egzaminie (sprawdź statystykę pytań poniżej)

Zastanawiasz się na co zwracać największą uwagę podczas nauki? Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną statystykę ze ostatnich ośmiu egzaminów!

Napisz komentarz