Globalne inwestycje na wyciągnięcie ręki

Wielkie marki notowane na zagranicznych giełdach jeszcze 10 lat temu wydawały się czymś całkowicie nieosiągalnym z perspektywy polskiego inwestora. Dzisiejsze systemy Domów Maklerskich w Polsce szczęśliwie rozwinęły się z duchem czasu i umożliwiają dziś w łatwy sposób dostęp do zagranicznych rynków poszerzając tym samym możliwości każdego inwestora. Dawid Błaszczyk, Dyrektor ds. Rynków Zagranicznych z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska twierdzi, że:
W przeciągu ostatnich 2-3 lat usługa dostępu do rynków zagraniczych w polskich domach maklerskich rozwinęła się bardzo szybko i wydaje się, że jest ona jedną z tych wciąż najszybciej rozwijających się. Rozwój tej dotyczy zarówno oferty dostępnych produktów jak również liczby ogólnie zawieranych transakcji zarówno pod kątem wolumenu jak i ich wartości. – Dawid Błaszczyk.
Fundusze ETF będące jednym z produktów umożliwiających iwnestycje na zagranicznych rynkach uważane są za największe osiągnięcie rynków finansowych dekady. Powstając głównie w celu uproszczenia handlu na rynkach udało im się zdobyć w przeciągu ostatnich lat ogromną popularność. Co sprawia, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem?
Dzięki jednemu funduszowi ETf możemy nabyć tak naprawdę całkowite odzwierciedlenie indeksu S&P 500, co oznacza, że jednym kliknięciem kupna otrzymujemy od razu kompletnie zdywersyfikowany portfel. ETF działa kompletnie pasywnie, nie ma tam zarządzającego, który próbuje “pobić rynek” przez co czynnik błędu ludzkiego ograniczony jest do absolutnego minimum. Ponadto charakteryzują się bardzo wysoką płynnością i niesamowicie niskimi kosztami nabycia (przez brak zarządzających) – Dawid Błaszczyk.
Co oprócz oczywistych bonusów dywersyfikacji portfela zachęca inwestorów do coraz aktywniejszego angażowania się w rynki zagraniczne? Jak znaleźć informacje o spółkach zagranicznych? Zobacz pełne wystąpienie Dawida.
Zobacz pełne wystąpienie Dawida podczas Konferencji

DM BOŚ to jeden z najczęściej nagradzanych Domów Maklerskich w Polsce. Oferuje Klientom wysokiej jakości produkty oraz wspiera inwestorów licznymi szkoleniami, analizami, rekomendacjami czy komentarzami ekspertów.

Przejdź do podsumowania całej Konferencji o Pracy i Edukacji w Finansach i zobacz pozostałe wystąpienia!

Dowiedz się więcej o tym jak wyglądają różne ścieżki Kariery w Finansach. Obejrzyj nasz najnowszy cykl i dowiedz się między innymi: