Droga na szczyt świata finansów Aleksandry Friedel

Jest wiele składowych niezbędnych do odniesienia sukcesu na rynku finansowym. Różne ścieżki kariery wymagają różnego podejścia. Niektóre cechy, a raczej sposób podejścia do swojej pracy są jednak na tyle uniwersalne, że powtórzą się na drodze każdego. Aleksandra Friedel, członkini Rady ACCA oraz współwłaścicielka największej multiagencji ubezpieczeniowej w Polsce – Unilink mówi o chęci, odwadze i wierze w siebie.
Chęć, bo trzeba naprawdę chcieć, żeby odnieść sukces. Odwaga, bo trzeba ruszyć, żeby wyjść ze swojej strefy komfortu. Wiara w siebie, bo trzeba wierzyć, że w tej podróży uda nam się odnieść sukces oraz, że na ten sukces zasługujemy – Aleksandra Friedel.
Tylko czy nawet posiadając unikalny i niezbędny zestaw cech warto zaplanować swoją karierę w ten sposób aby być pewnym sukcesu? Niektórzy wyznają zasadę skrupulatnego śledzenia wyznaczonego przez siebie planu i podążają z góry założoną przez siebie drogą. Po drugiej stronie znajdziemy zwolenników wykorzystywania szans, które często kompletnie przypadkowo pokazują się na drodze do sukcesu i które odpowiednio wykorzystane mogą stanowić prawdziwą trampolinę do dalszej kariery.
Nie jestem zwolennikiem planowania kariery, a raczej wykorzystywania pojawiających się po drodze szans. Zwłaszcza młodzi ludzie z reguły nie wiedzą czym jest kariera i jakie stanowiska chcieliby piastować. Dlatego sądzę, że o wiele ważniejszym od planowania jest być przygotowanym na wyzwania, które na nas czekają – Aleksandra Friedel.
Każda osoba sukcesu wie, że zawsze prowadzą do niego przytrafiające się po drodze błędy oraz porażki i pomimo, że są one nieuniknione to warto być do nich jak najlepiej przygotowanym. Sprawdź jakich błędów najłatwiej uniknąć oraz jak jeszcze można przygotować się do osiągnięcia sukcesu i zobacz pełne wystąpienie Aleksandry lub specjalnie przygotowany skrót najważniejszych wniosków.
Zobacz podsumowanie całej prezentacji Aleksandry
lub
przejdź do pełnego wystąpienia

ACCA to największa i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości doceniana przed pracodawców na całym świecie. Obecnie liczy 162 000 członków oraz 428 000 studentów w 175 krajach.


Pełne wystąpienie Aleksandry podczas Konferencji
Przejdź do podsumowania całej Konferencji o Pracy i Edukacji w Finansach i zobacz pozostałe wystąpienia!

Dowiedz się więcej o tym jak wyglądają różne ścieżki Kariery w Finansach. Obejrzyj nasz najnowszy cykl i dowiedz się między innymi: