Bankobranie czyli… webinar LIVE o bankach centralnych!

Zapraszamy na darmowy Webinar LIVE partnerskiego portalu DNA Rynków – Bankobranie czyli… słowo o bankach centralnych i ich działaniach. Do tego, jak istotną rolę w życiu każdego z nas odgrywają działania i decyzje Banków Centralnych, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To one kształtują politykę monetarną państwa dbając o stabilny poziom inflacji. (Dzięki temu nie musimy rozliczać się banknotami o wartościach trylionowych, jak to zdarzyło się na Węgrzech w 1946.) To one regulują wysokość stopy procentowej, która wpływa na odsetki od Twojego kredytu. To one ustalają poziom rezerw obowiązkowych. Te działania to jedynie wierzchołek góry lodowej…

Chcesz wiedzieć, co kryje się pod powierzchnią?

Podczas najbliższego webinaru już 19 sierpnia (poniedziałek) punktualnie o godzinie 19:30 Paweł Cymcyk, główny ekonomista portalu DNA Rynków opowie o ciekawostkach związanych z systemem bankowym i finansowym w Polsce. Po krótkim wstępie będziesz mógł  wziąć udziału w grze inwestycyjnej! 

Czego dowiem się podczas webinaru?

  • Słowo wstępu – webinar rozpocznie się od krótkiego wykładu poświęconego działaniom podejmowanym przez  Banki Centralne, ich strukturze i funkcjonowaniu. Dowiesz się m.in. wielu ciekawostek o systemie bankowym oraz finansowym w Polsce.
  • Gra Inwestycyjna – podczas gry “Zostałeś Bankierem Centralnym” będziesz mógł decydować o wysokości stóp procentowych w gospodarce Stanów Zjednoczonych. Będziesz musiał je zmieniać i dostosowywać w zależności od sytuacji gospodarczej, zmian politycznych itd. Jest to realna symulacja działań, które FED podejmuje na co dzień.

Aby móc uczestniczyć w webinarze należy zarejestrować się przez formularz poniżej. Liczba miejsc ograniczona jest do zaledwie 100 uczestników więc warto się spieszyć ? . Po rejestracji na podany adres mailowy przyjdzie potwierdzenie uczestnictwa oraz informacje jak uczestniczyć w webinarze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *