ATT Investments Instytucją Partnerską ZMID!

Odpowiedzialne inwestowanie zawsze wymaga dobrej dywersyfikacji. Jednak inwestowanie, to nie tylko akcje, czy obligacje. Alternatywne sposoby lokowania kapitału zyskują coraz większą popularność. Jednym z podmiotów umożliwiających takie alternatywne inwestycje jako forma zabezpieczenia majątku jest ATT Investments, które oferuje bezpieczne lokowanie kapitału w złoto oraz diamenty. Po zgłoszeniu się ATT do ZMID z wnioskiem o włączenie jej do grona Instytucji Partnerskich prześwietliliśmy firmę dokładnie i zdecydowaliśmy się udzielić jej członkostwa!

Instytucją Partnerską ZMID, firma może zostać dopiero po gruntownej analizie i audycie. ATT Europe i oferowane przez nich rozwiązania przeszły je bez zastrzeżeń. Jak zawsze w tego typu przypadkach weryfikujemy zarówno podstawowy oferowany przez spółkę produkt lub usługę oraz stojące za nim osoby.

ATT Investments zostało założone w 2002 roku w Czechach w odpowiedzi na zwiększające się zainteresowanie alternatywnymi sposobami inwestycji jako formą zabezpieczenia majątku. Dziś ATT Europe funkcjonuje w większości krajów na naszym kontynencie, w tym oczywiście w Polsce posiadając przedstawicieli we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu Gdańsku i Szczecinie.

Czy istnieje idealny portfel inwestycyjny? Nie. Można natomiast powiedzieć, że istnieje portfel bezpieczny i optymalny.

Takie rozwiązanie to propozycja dla osób, dla których inwestowanie jest formą uzyskania dodatkowych profitów z domowych oszczędności, ale również pozwala ochronić zarobione środki na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń takich jak np. pandemia czy jej skutki w postaci inflacji, upadłości, zwolnień, zwiększenia kosztów bankowych. W każdym portfelu jest miejsce na inwestycję z puli tych bezpiecznych i ponadczasowych, do których należą również metale i kamienie szlachetne, jak diamenty czy złoto.

Każdy z tych surowców potrafi przechowywać wartość w długim terminie, chociaż oczywiście jest podatny na okresowe wahania. Złoto czy diamenty powszechnie uważane są za stosunkowo bezpieczną formę przechowania i wartości, co wynika m.in. z ich naturalnie ograniczonej podaży.

Mogą więc posłużyć jako część prywatnego funduszu emerytalnego, forma zabezpieczenia dla dzieci lub po prostu fundusz awaryjny, do którego kiedyś sięgniemy.

Rola ATT Investment w oferowaniu złota i diamentów

To dwa główne produkty oferowane przez naszą Instytucję Partnerską . Przewagą firmy nad wieloma innymi konkurentami z tej branży jest posiadanie przedstawicieli na wszystkich z pięciu istniejących na świecie giełdach diamentów oraz współpraca ze wszystkimi producentami złota wpisanymi na stronach LBMA.

Dzięki temu nabywca może być pewny, że otrzymuje certyfikowany i jakościowy produkt, a nie podróbkę. Niby wystarczy pamiętać, że każda taka inwestycja powinna być zapakowana w szczelnie zamknięty safepack z sygnaturami:

– w przypadku złota – mennica wpisana na stronach LBMA;
– w przypadku diamentów jedno z trzech laboratoriów uznawanych wszędzie na świecie: HRD IGI GIA.

Jednak dokonując zakupów u sprzedawców o niskiej wiarygodności łatwo wejść na minę. W przypadku ATT takie ryzyko nie zostało zdiagnozowane.

Dodatkową wartość dla klienta powinna stanowić stosowana polityka magazynowa, która opiera się o stałą dostępność określonego wolumenu diamentów i złota. Dzięki temu zaproponowany klientowi kamień czy sztabka będą dostępne szybko i łatwo. Czas oczekiwania u niektórych dostawców potrafi niekiedy przekraczać nawet miesiąc, co stanowi pewnego rodzaju ryzyko. ATT gwarantuje jednak, że w ciągu maksymalnie 7 dni zostaną spełnione nawet najbardziej wyszukane oczekiwania klienta dotyczące chociażby zdobycia wyjątkowo dużego diamentu o określonych parametrach, czy rzadkim kolorze.

Mocne strony korzystania z usług ATT Investments

Unikalność i przewaga oferty ATT polega na kilku filarach:

1. Dostęp do wszystkich giełd diamentowych i mennic LBMA pozwala na zaoferowanie klientom bardzo korzystnych cen (w przypadku diamentów różnice dochodzą do 40% w stosunku do konkurencji);
2. Indywidualna obsługa doradcy i zaplecze pozwalają na dobór optymalnego i bezpiecznego portfela;
3. Zróżnicowane możliwości form płatności oraz optymalizacji podatkowej (w tym płatności kryptowalutami);
4. Dostawa w wybrane przez klienta miejsce bez dodatkowych kosztów.

Więcej informacji na temat działalności ATT Investment można znaleźć na stronie att-investments.pl. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu bezpośrednio z Panią Eweliną Tobiasz, Prezesem Zarządu ATT Investments Sp. z o.o. pod numerem telefonu: 695 321 694 lub poprzez portale społecznościowe:
Fb: Ewelina Tobiasz ATT
Linkedin: Ewelina Tobiasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *