ZMID Patronem Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych

Turniej Prawa Rynków Kapitałowych, edycja 2018

Objęliśmy patronatem Turniej Prawa Rynków Kapitałowych, który odbędzie się 14 i 15 marca 2018 roku w Centrum Giełdowym w Warszawie.

Projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Prawa Rynków Kapitałowych, skierowany jest do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych. Największe szanse w turnieju mają osoby interesujące się zagadnieniami private equity, venture capital, transakcjami M&A i szeroko rozumianym rynkiem kapitałowym. Celem wydarzenia jest stworzenia najlepszych warunków do wzajemnej wymiany wiedzy wśród uczestników, a także wspólne rozwijanie kluczowych kompetencji przydatnych w przyszłej pracy w dziedzinie regulacji finansowych.

Uczestnikami turnieju mogą być studenci IIII, IV i V roku, studiujący w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie, należy zbudować i zarejestrować dwuosobowy zespół oraz pomyślnie przejść drużynowy test sprawdzający wiedzę o rynkach kapitałowych.

Przebieg Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

Symulacja Turnieju: 23 lutego 2018 r.
Symulacja turnieju w Kancelarii prawnej White & Case.

Dzień Warsztatów: 14 marca 2018 r.
Przeprowadzenie 4 warsztatów merytorycznych powiązanych z pytaniami, które pojawią się podczas Dnia Rozgrywek

Dzień Rozgrywek: 15 marca 2018 r.
Runda I
10 drużyn zakwalifikowanych do udziału w projekcie, odpowiada na 30 pytań zamkniętych odczytywanych i wyświetlanych na ekranie. Na każdą odpowiedź uczestnicy 30 sekund.

Runda II
Do drugiej rundy awansują 4 drużyny z najlepszym wynikiem z rundy I. Tym razem odpowiadają na 20 pytań otwartych, które są odczytywane i wyświetlane na ekranie. Odpowiada tylko ta drużyna, która jako pierwsza zgłosi się do odpowiedzi.

Finał
W finale o zwycięstwo walczą 2 najlepsze drużyny. Ich zadaniem jest rozwiązanie kazusu, na który mają 180 minut. Rozwiązując zadanie mogą posiłkować się dostarczonymi materiałami naukowymi. Po tym czasie drużyny prezentują swoje rozwiązanie oraz odpowiadają na pytania Rady Programowej i drużyny przeciwnej. Zwycięzcę Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych wyłoni Rada Programowa.

Wyjazd dla uczestników: 14-15 kwietnia 2018 r.
Wszystkich uczestnicy Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu warsztatów przeprowadzanych przez prawników z kancelarii White & Case w hotelu Jaworowy Dwór pod Warszawą.

Po aktualne informacje na temat przebiegu turnieju odsyłamy na fanpage koła: https://www.facebook.com/TurniejPrawaRynkowKapitalowych/

Tydzień wcześniej – 7 marca zapraszamy na 6 Konferencję Your Empowering Success: Finanse Online, w której Marcin Iwuć (bloger z Finanse Bardzo Osobiste), Paweł Biedrzycki (założyciel StrefaInwestorow.pl) oraz Ewa Radkowska-Świętoń (Prezes Skarbiec TFI) opowiedzą o tym jak odnieść sukces w finansach i biznesie.

Więcej informacji na: www.zmid.org.pl/your-empowering-success-006

Spotkanie Your Empowering Success 7 marca 2018 roku z Marcinem Iwuciem, Pawłem Biedrzyckim i Ewą Radkowską-Świętoń