Konferencja o ESG już 30 stycznia!

ZMID wspólnie z SEG oraz EY serdecznie zaprasza wszystkich na Konferencję: “Znaczenie danych niefinansowych dla podejmowania decyzji inwestycyjnych” już 30 stycznia w siedzibie EY przy ulicy Rondo ONZ punktualnie o godzinie 9:00!

Organizatorzy
zmid-seg
2017-01-10T16:44:21+00:00

Partner Konferencji
EY_new
2017-01-10T16:47:31+00:00

Problemy w obszarach niefinansowych spółek często wyprzedzają słabe wyniki finansowe. Dane finansowe publikowane przez spółki mówią nam o przeszłości. Natomiast opierając się na danych niefinansowych ESG (E – environment, S – social, G – governance) możemy więcej powiedzieć o kondycji spółki w przyszłości. Badania pokazuję, że ponad 1500 inwestorów zarządzających aktywami na świecie o wartości 60 bilionów dolarów bierze pod uwagę dane ESG przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Ponadto zarządzający 50% aktywów w Europie wyklucza ze spektrum inwestycyjnego spółki ze względu na wskaźniki niefinansowe!

Jak istotne jest ESG?

1. Pomiędzy 2014 a 2016 rokiem o ponad 40% (do 5 bilionów euro) wzrosła wartość aktywów, które zostały zainwestowane na podstawie informacji o ryzyku etycznym, pracowniczym i środowiskowym.

2. 40% spadek wartości akcji BP oraz osiągnięcie śmieciowego poziomu obligacji tej Spółki nie był spowodowany problemami na rynku cen paliw lecz złym zarządzaniem niefinansowym obszarem bezpieczeństwa.

3. Za rok 2017 roku około 300 JZP, w tym około 150 spółek notowanych na GPW, zgodnie z nowymi zmianami w Ustawie o rachunkowości będzie musiało raportować dane niefinansowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio wykorzystać te informacje aby podejmowane decyzje inwestycyjne były jak najskuteczniejsze – zarejestruj się!

Polub nasz profil i bądź na bieżąco! 🙂

Warto przystąpić do ZMID! Już dziś wypełnij deklarację Członka Zwyczajnego lub Członka Wspierającego i korzystaj ze wszystkich przywilejów!

DOŁĄCZ DO ZMID (kliknij i poznaj wszystkie korzyści!)

Jeśli poniżej nie widzisz systemu rejestracji kliknij TUTAJ