Nadrzędne cele istnienia i działania ZMID uważamy:

Integracja w ZMID

Związek spełnia rolę czynnika integrującego środowisko finansowe. Dzięki organizacji różnych imprez (Igrzyska Maklerów i Doradców, spotkania integracyjne, konferencje, etc.) umożliwiamy nawiązywanie osobistych kontaktów i relacji pomiędzy całym środowiskiem.

Biuro Karier ZMID Cele Związku Maklerów i Doradców

Prowadzone przez nas Biuro Karier to ułatwienie kontaktu pomiędzy pracodawcami potrzebującymi profesjonalistów, a Członkami Związku poszukującymi nowych wyzwań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, relacjom ze środowiskiem oraz dużej liczbie Członków jesteśmy w stanie  z sukcesem połączyć obie strony rynku pracy tak aby każda z nich była zadowolona.

Edukacja w ZMID Cele Związku Maklerów i Doradców

Oferujemy szeroką gamę szkoleń kierowanych zarówno do osób, które posiadają licencje bądź są w inny sposób zawodowo związane z rynkiem kapitałowym, jak również tych, którzy starają się zapoznać z tą tematyką od podstaw. Oprócz tego szerzymy wiedzę o rynkach kapitałowych za pomocą różnych mediów oraz poprzez szeroką współpracę z uczelniami i innymi instytucjami edukacyjnymi. 

Nie zapominamy również o ochronie interesów naszych Członków. Zapewniając pomoc prawną wspieramy wypracowanie korzystnych dla nich rozwiązań legislacyjnych, a także oddziałujemy na kształt regulacji obowiązujących na polskim rynku kapitałowym poprzez współpracę z Sejmem, Ministerstwami oraz pozostałymi instytucjami.