Myślisz o pracy w Finansach, ale zastanawiasz się, która ścieżka jest najbliższa dla Twoich umiejętności?

Na czym dokładnie polega praca Analityka, Ekonomisty czy Maklera najcześciej dowiadujesz się gdy już zostaniesz jednym z nich. O ile prościej byłoby gdyby wcześniej doświadczony pracownik powiedział Ci na czym naprawdę będzie miała polegać Twoja praca teraz i w przyszłości. Jakie faktycznie są perspektywy awansu oraz na jakie zarobki możesz liczyć?

Z tą myślą przygotowaliśmy cykl wywiadów “Kariera w Finansach”, w którym pytamy doświadczonych praktyków na różnych stanowiskach w obszarze Finansów o to jak wygląda ich praca. Dzięki temu bliżej poznasz specyfikę każdego z zawodu i już teraz dowiesz się, która ścieżka jest dla Ciebie najlepsza!

Kliknij poniżej i dowiedz się jak pracuje:

Audytor Śledczy

Dołącz do ponad 10 tysięcy osób zapisanych na nasz newsletter i otrzymuj wszystkie nowości przed innymi!


Analityk Inwestycyjny

Jak wygląda praca Analityka Inwestycyjnego? Spotkaliśmy się z jedną z Młodych Gwiazd Rynku Finansowego – Piotrem Kawalą, by dowiedzieć się więcej o jego typowym dniu pracy jako Analityk Inwestycyjny w funduszu hedgingowym MacroMoney.
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Makler

Makler to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych zawodów – cóż się dziwić, kto nie chciałby być prawdziwym Wilkiem z Wall Street? 😉 Czy jednak wiesz na pewno na czym dokładnie polega ta praca? W jaki sposób zdobyć odpowiednie licencje? O odpowiedzi poprosiliśmy Sobiesława Kozłowskiego z Raiffeisen Bank Polska SA, który opowiedział o blaskach, cieniach i możliwościach rozwoju w tej branży.
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Zarządzający

Zarządzanie portfelami uchodzi za jedno z najbardziej prestiżowych zadań na rynku kapitałowym. Jakie są kluczowe umiejętności potrzebne w tym zawodzie i jak je zdobyć? Rozmawiamy z Izabelą Sajdak – Zarządzającą Portfelami z BZ WBK, która z branżą związana jest od ponad 10 lat!
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Ekonomista

Jak wygląda praca prawdziwego Ekonomisty? Grzegorz Maliszewski, Główny Ekonomista Banku Millennium, opowiada o codziennych wyzwaniach w swojej pracy oraz jakie są najważniejsze umiejętności niezbędne w tym zawodzie. Dowiedz się jak wygląda ścieżka kariery i czy studia ekonomiczne faktycznie w niej pomagają?
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Manager

Manager to stanowisko dosyć popularne i jednocześnie wymagające wielu umiejętności. Z jaką odpowiedzialnością i wyzwaniami będziesz musiał się liczyć? Jak wygląda standardowy dzień pracy na stanowisku Managera? Zapytaliśmy o to Mateusza Muchę z DM Navigator, który na co dzień zarządza zespołem w dziale obligacji korporacyjnych oraz został wybranyMłodą Gwiazdą Rynku Finansowego
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Prawnik

Prawnik nie kojarzy się w pierwszej chwili z rynkiem finansowym. Każdy proces transakcyjny wymaga jednak wsparcia prawnego. Jak wygląda praca prawnika zajmującego się transakcjami fuzji i przejęć oraz sprawami rynku kapitałowego? Rozmawialiśmy o tym z Idą Komorowską-Moj, prawniczką międzynarodowej kancelarii Bird&Bird.
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Audytor Śledczy

Współczesny Sherlock Holmes od spraw gospodarczych? Jak bardzo praca Audytora Śledczego z jednej z największych firm doradczych na świecie przypomina codzienność detektywa? Poznaj ten zawód od kuchni prosto od Mariusza Witalisa, Partnera EY w zespole Audytu Śledczego.
Kliknij w obrazek aby przejść do nagrania


Polub nasz profil i bądź na bieżąco! 🙂