KURS DLA KANDYDATÓW NA
MAKLERA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Kurs Maklera Papierów Wartościowych organizowany przez Związek Maklerów i Doradców oraz Fundację GPW to:

  • Najszerszy warsztatowy zakres programowy na rynku
  • Zajęcia prowadzone są przez wybitnych ekspertów, m.in. pracowników GPW, praktyków rynkowych oraz wykładowców uczelnianych

Kurs umożliwia zdobycie praktycznej i teoretycznej wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu maklera papierów wartościowych. Zajęcia z zakresu technik obrotu giełdowego, matematyki finansowej, wyceny spółek i analizy finansowej oraz instrumentów pochodnych są prowadzone w formie warsztatowej – uczestnicy uczą się rozwiązywania zadań podczas zajęć.

zmid fundacja gpw logo

 

Najbliższa edycja Kursu Maklerskiego rusza
27 sierpnia i trwa do 2 października 2016 r.
(4 weekendy – 64 godz.) 

Dokładny harmonogram zobacz tutaj.

Zajęcia odbywają się w Warszawie w sali konferencyjnej ZMID (Sienna 93) lub na Giełdzie Papierów Wartościowych (Książęca 4).

Kurs szczególnie polecamy wszystkim:

  • przygotowującym się do egzaminu na licencję Maklera Papierów Wartościowych w KNF
  • zamierzającym związać swoją karierę z rynkiem kapitałowym
  • przygotowującym się do egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego
  • pragnącym poszerzyć swoją wiedzę na temat aktualnych trendów na rynku kapitałowym
  • przygotowującym się do I etapu egzaminu CFA (Chartered Financial Analyst)

Każdy uczestnik naszego kursu otrzyma za darmo w czasie kursu :

  • Materiały –  skrypty przygotowywane przez wykładowców
  • Kodeksy i ustawy – Kodeks Cywilny, Kodeks Spółek Handlowych,Prawo Rynku Kapitałowego – oraz wszystkie aktualne ustawy obowiązujące na egzaminie, które uczestnicy otrzymają w formie elektronicznej
  • Książkę – Inwestycje. T. Jajuga, K. Jajuga, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2015

Promocyjna cena tej edycji Kursu Maklerskiego : 3200 zł netto ( 4000 zł)

Aby zapisać się na obecną edycje kursu maklerskiego wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy.
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Jeżeli masz pytanie dotyczące kursu zadzwoń pod numer 601 357 865 lub napisz na adres: szkolenia@zmid.org.pl


Trenerzy szkolący na Kursie
Maklera Papierów Wartościowych

PCMatematyka Finansowa i strategie inwestycyjne – Paweł Cymcyk 

Doświadczony makler papierów wartościowych i analityk od ponad 8 lat bezpośrednio związany z rynkami finansowymi, w tym od 6 lat stały komentator sytuacji giełdowej i gospodarczej dla mediów ogólnopolskich i zagranicznych. Prelegent wielu konferencji poświęconych inwestowaniu, a także trener prowadzący szkolenia z zarządzania portfelem inwestycyjnym, rynków kapitałowych, papierów wartościowych, makroekonomii, matematyki finansowej oraz aspektów psychologicznych inwestycji. W 2007 roku uzyskał licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego, a w 2013 roku międzynarodowy tytuł Chartered Financial Analyst przyznawany przez CFA Institute. Od 2014 roku Prezes Związku Maklerów i Doradców. Z wykształcenia informatyk i matematyk, a z pasji przewodnik po rynkach finansowych, który na szkoleniach dla maklerów, analityków oraz doradców finansowych zgromadził już ponad 8,5 tysiąca osób. Od 4 lat prowadzący autorski program DNA Rynków, w którym co tydzień na żywo omawia wydarzenia gospodarcze i ekonomiczne ciekawostki. Autor Bloga DNA Rynków (www.DNARynkow.com).

Radosław Sosna

Strategie inwestycyjne – Radosław Sosna

Licencjonowany makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (licencja nr 2367). Uczestnik międzynarodowego programu Chartered Financial Analyst prowadzonego przez CFA Institute (zdane wszystkie 3 etapy certyfikacji). Ukończył Metody Ilościowe w Ekonomii oraz Finanse i Rachunkowość na warszawskiej SGH. Od 2010 roku związany z jednym z największych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce – ING TFI, gdzie odpowiedzialny jest za rozwój oferty funduszy inwestycyjnych. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał w Union Investment TFI oraz Kredyt Banku. Doradca Fundacji Rozwoju Zawodowego Quantitative Finance. Pasjonat funduszy i strategii inwestycyjnych. W ZMiD odpowiedzialny za rozwój działalności think tankowej Związku.

Michał_RabiejAnaliza finansowa przedsiębiorstw i wycena akcji – Michał Rabiej 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunku Finanse i Bankowość oraz podyplomowych studiów z zakresu metod ilościowych. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego nr 315 oraz licencję maklera papierów wartościowych nr 2042. Jest także posiadaczem tytułów Chartered Financial Analyst (CFA) oraz Certified International Investment Analyst (CIIA). We władzach Związku Maklerów i Doradców zasiada od 2008 roku. Stypendysta Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Posiada wieloletnie doświadczenie dydaktyczne, w tym jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej oraz prowadzący zajęcia na kursach na doradcę inwestycyjnego i maklera papierów wartościowych. Karierę zawodową na rynku kapitałowym rozpoczął w 2008 na stanowisku maklera w City Index Ltd (oddział w Polsce). W latach 2009- 2010 pracował jako analityk w BPH TFI oraz jako młodszy manedżer portfeli finansowych w Raiffeisen Bank Polska. W latach 2010-2014 współpracował z AXA TFI, kolejno na stanowiskach analityka akcji oraz zarządzającego funduszami. W latach 2014-2015 zatrudniony w Ipopema TFI, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie flagowym funduszem Ipopema Akcji, a także częścią akcyjną funduszy absolutnej stopy zwrotu. Od maja 2015 roku zarządzający autorskimi funduszami Global Bond FIZ oraz Macro FIZ.


Bogdan_KornackiTechniki notowań giełdowych i obrót pozagiełdowy – Bogdan Kornacki

Wykształcenie wyższe ekonomiczne, makler papierów wartościowych (licencja nr 180). Od 1992 roku pracował w biurach maklerskich na stanowiskach związanych z inwestycjami własnymi, pełnił funkcję animatora oraz nadzorował działalność animatorów. Od 2007 r. pracuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w Dziale Instrumentów Pochodnych, a następnie w Dziale Rozwoju Rynku w zespole odpowiedzialnym m.in. za produkty strukturyzowane, ETFy i instrumenty pochodne. Członek komisji rewizyjnej ZMiD (wcześniej również członek zarządu ZMiD). Posiada wieloletnie doświadczenie, jako wykładowca i szkoleniowiec w zakresie instrumentów pochodnych, produktów strukturyzowanych i zasad obrotu na GPW kierowanych do inwestorów indywidualnych oraz pracowników domów maklerskich.

Analiza instrumentów pochodnych i Rachunkowość – Piotr Cymcyk

Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego z ponad 2-letnim doświadczeniem w Związku Maklerów i Doradców, gdzie działa od momentu zdobycia licencji w 2012 roku, aktywnie wspierając w realizowanych projektach oraz promując markę ZMiD dzięki licznym komentarzom o bieżącej sytuacji rynkowej dla mediów. Autor jedynej w Polsce ankiety nastrojów profesjonalistów rynku kapitałowego – ZMIDEX, która każdego tygodnia pomaga inwestorom w podejmowaniu decyzji. Zawodowo związany obecnie z KPMG, gdzie pracuje w dziale Financial Management Consulting. Posiada również doświadczenie w zakresie fuzji i przejęć. Uzyskał tytuł licencjata studiując ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz zarządzanie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej. Pełny profil zawodowy na portalu LinkedIn.

 Etyka w zawodzie maklera – Rafał Tofiło

Absolwent kierunku Quantiative Finance na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz stypendysta na Aarhus University na kierunku Economics and Management. Licencję doradcy inwestycyjnego nr 400 uzyskał w 2012 r. Od 2010 posiada licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (nr 2427). Z rynkiem finansowym związany od 2010 r. Początkowo pełnił funkcję Analityka ds. Ryzyka w NWAI Dom Maklerski S.A, później Inspektora Nadzoru. W latach 2012-2013 pracował w PKO Bank Polski S.A. na stanowisku młodszego specjalisty w Departamencie Ryzyka Rynkowego.